За шахрайство з державними землями судитимуть двох мешканців Хмельниччини
За процесуального керівництва Старокостянтинівської місцевої прокуратури слідчим відділом Старокостянтинівського відділу ГУНП в області завершено досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за фактами неправомірної безоплатної приватизації земель державної власності.
Так, Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки у визначених законом розмірах.
Зокрема, для ведення особистого селянського господарства безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 га.
«Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено випадки зловживання окремими громадянами вказаним конституційним правом», - повідомив перший заступник керівника місцевої прокуратури Мирослав Попадюк.
Встановлено, що мешканець обласного центру, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації на території Ізяславського району, повторно безоплатно набув у власність для ведення особистого селянського господарства ще одну земельну ділянку площею 2 га на території Старокостянтинівського району Хмельницької області.
З корисливих мотивів до Головного управління Держгеокадастру в області він надав неправдиві відомості щодо наявності права на безоплатну приватизацію землі.
Аналогічним шляхом заволодів двома гектарами землі на території Старокостянтинівщини мешканець Хмельницького району, якому для ведення селянського господарства вже надавалась земля у Ярмолинецькому районі.За результатами досудового розслідування зібрано достатню кількість доказів вчинення вказаними особами кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).
Обвинувальні акти направлено для розгляду до суду.Окрім того, за позовами прокурора накази Головного управління Держгеокадастру в області, якими вказані землі загальною вартістю 240 тис грн передано у власність обвинувачених, визнано недійсними.Довідково: санкція ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України передбачає альтернативні покарання у виді штрафу, громадських робіт, виправних робіт на строк до 2 років або обмеження волі на строк до 3 років.