Самогубства дітей: в Україні оголосили полювання на "групи смерті"

Тільки за кілька днів було зупинено роботу 10 таких спільнот

Через збільшення кількості самогубств серед підлітків поліція оголосила війну "групам смерті", яких зараз в українському сегменті інтернету налічується не менш як 17. Нагадаємо, саме вони стають частою причиною самогубств дітей.

Подробиці полювання на небезпечні інтернет-спільноти сайту "Сьогодні" розповів кіберполіцейський, декан факультету кіберполіції Харківського університету внутрішніх справ В'ячеслав Марков.

Читайте також: 

Протягом останніх років Марков разом з курсантами блокував роботу інтернет-магазинів, які торгували наркотиками та фальшивими грошима. Тепер же правоохоронці вдосконалили свою роботу і спрямували її на боротьбу зі спільнотами, що несуть загрозу дітям.

"Вже кілька днів ми блокуємо такі "групи смерті". Зупинили роботу 10 таких спільнот. Як це відбувається: кіберполіція та співробітники ювенальної превенції під час моніторингу виявляють такі групи, потім відправляють нам назви. Знаючи назву групи, ми направляємо відповідний лист адміністрації Telegram. Є такий нюанс. Деякі з "груп смерті" за останній час змінили своє призначення. Тобто адміністратори спочатку створювали їх як "групи смерті", а потім "перепрофілювали" на групи, за допомогою яких продається нерухомість у Києві", – каже В'ячеслав Марков.

Відповідаючи на наше запитання, навіщо адміністратори роблять такі "маневри", Марков каже так:

"Вочевидь, для того, аби привернути до себе підписників. У кожної з таких груп було по 5-10 тис підписників. Після того, як у групи з'являється стільки підписників, творці продають свої групи зацікавленим особам. Це бізнес. Кожна з таких груп коштує близько 500 доларів".

Що таке "групи смерті" 

За даними поліції, частина таких груп створюються в Росії.

"Учасникам групи пропонують пройти квести, суть яких – насильство над собою. Наприклад, закликають померти красиво, разом стрибнути з даху. Їхній контент дуже впливає на підлітка", – каже Марков.

І додає, що групи створені тими, хто орієнтується в дитячій психології. Адміністратори входять в довіру, стаючи "своїми" для дитини.

"Тиснуть на те, що підлітків часто не розуміє оточення, все це супроводжують відповідною музикою. Тобто роблять контент привабливим для дитини", – каже Марков.

За словами Маркова, сучасні технології дозволяють українській поліції заблокувати "групи смерті" протягом доби. За даними поліції, крім закритих десяти таких спільнот, на черзі ще близько семи.