Хмельниччина наближається до порогового рівня захворюваності на грип та ГРВІ

Під час сьогоднішнього брифінгу керівник оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, Микола Габрикевич розповів про ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію та ГРВІ на Хмельниччині.

Головні тези брифінгу:

➡ Від початку захворюваності на COVID-19 у Хмельницькій області зареєстрували 53 113 випадків захворювання. У порівнянні з межуючими областями ситуація виглядає наступним чином:
– Чернівецька область – 62 410 випадків;
– Житомирська область – 60 193 випадки;
– Рівненська область – 51 439 випадків;
– Вінницька область – 46 389 випадків.

➡ Тенденція до захворюваності у Вінницькій та Житомирській областях стрімко зросла в період лютого 2021 року. На Хмельниччині ситуація з приростом хворих залишається відносно стабільною, проте характеризується постійним зростом захворювань: січень 2021 – 2 259 випадків захворювань; лютий 2021 – 4 206 випадків. Станом на 14 березня 2021 року кількість випадків становить 4 625 випадки, що свідчить про удвічі більшу кількість виявлення захворювань на COVID-19 щомісячно.

➡ Щорічно найбільша кількість випадків захворювань на ГРВІ припадає на другу половину березня, така ситуація зберігається і нині. Тому кількість зареєстрованих хворих на ГРВІ становить 7 400 хворих протягом останніх 7 днів.

➡ Тенденція захворюваності на ГРВІ у березні 2021 року зросла удвічі в порівнянні з січнем та лютим цього ж року. 75% хворих становлять від 30 до 69 років, меншу частку складають діти.

➡ Посилилась діагностика на COVID-19. Щоденно методом ПЛР проводять близько 1.5 тис. тестувань, стільки ж та навіть більше досягає і експрес тестування.

➡ Щодо діагностики хворих на коронавірусну хворобу, левова частина хворих виявляється з діагнозу ГРВІ та підозри на COVID-19, їх питома вага складає 72,1%. Спостерігається тенденція до збільшення хворих, виявлених з діагнозу «пневмонія», збільшується кількість хворих виявлених із числа контактних.

➡ В області 2 549 ліжкомісць передбачено на лікування хворих коронавірусною інфекцію, з них 2 261 ліжко забезпечене підведеним до нього киснем, що становить 88,7%. Станом на 15 березня завантаженість ліжок з підведеним до них киснем становить – 48%.

➡ За словами директора Департаменту інформаційної діяльнрсті, культури, національностей та релігій ОДА Інни Михайлової, в області відкрито запис на залишкові дози вакцини. Окремі категорії громадян можуть записатися на вакцинування проти COVID-19 залишковими дозами вакцини через електронну форму, заповнивши її за посиланням: https://forms.gle/ocvX8so4t3eenKCMA . Станом на 15.00 16 березня, цією послугою скористались уже 60 осіб. Заявки надійшли від Білогірського, Дунаєвецького, Красилівського районів, с. Западинці, міст Кам’янець-Подільський, Славута, Хмельницький та Шепетівка. Дані зареєстрованих на вакцинацію залишковими дозами автоматично надходять до центру ПМСД, що здійснюють вакцинацію. При появі можливості скористатись цією послугою до учасника вакцинації зателефонують щодо порядку отримання вакцини. Необхідність використання залишкових доз вакцини зумовлена плином строку її придатності та з метою раціонального застосування дороговартісних препаратів.