Три з чотирьох зареєстрованих за минулу добу поліцією Хмельниччини шахрайств були пов’язані з продажем товарів через інтернет, і одне — з дзвінком від псевдоохорони одного з банків. Загальна сума збитків, заподіяних шахраями чотирьом потерпілим — 85 тисяч гривень.
Так, мешканець одного із сіл Хмельницького району у розпал польових робіт вирішив придбати через мережу Інтернет мотоблок з причепом. Знайшовши на одному з тематичних сайтів оголошення, зв’язався з продавцем і перерахував йому через фінансовий мобільний додаток понад 19 тисяч гривень. З моменту перерахування коштів минуло два тижні, проте ані придбаного товару, ані своїх коштів назад чоловік так і не отримав, а сам продавець зник із зв’язку.
Житель Дунаєвець схожим способом намагався по оголошенню в Інтернеті придбати автомобільний двигун і теж став жертвою шахраїв. Потерпілий через термінал банку перерахував «продавцеві» 18 000 гривень, але як і в попередньому випадку, не отримав бажаного товару.
Пані з Нетішина хотіла придбати через мережу одяг, але замість того, щоб отримати обновки, втратила 18 тисяч гривень, надіславши їх зловмисникові через мобільний додаток.
А от шахрай, який вчора зателефонував до мешканки Славути, представився працівником розрахункового відділу одного з популярних банків. Під приводом блокування карткового рахунку, він виманив у жінки 30 000 гривень, які вона перерахувала через термінал самообслуговування на невстановлений банківський рахунок.
У всіх чотирьох випадках слідчі відкрили кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Наразі правоохоронці з’ясовують усі деталі злочинів.
Сектор комунікації поліції Хмельницької області