Топ-10 запитань до стоматологів клініки «Посмішка успіху» у Хмельницькому

Про що найчастіше запитують пацієнти?

Згадайте, чи були у вас ситуації, коли хочеться поставити стоматологу багато питань, але заходячи до кабінету, частина питань втрачена, або інформація про них забувається «на ходу»?

У цій статті зібрані питання, що часто ставляться професійним працівникам стоматологічної клініки «Посмішка успіху», відповіді на які ви тепер не забудете. 

Топ-10 питань та відповідей 

– Чому не завжди можна пролікувати канали зуба без застосування апарату, на якому ви працюєте?

– Працюючи без спеціального обладнання, наосліп, лікар може пропустити каріозний процес. Допустити надмірне втручання у зуб. У деяких випадках таке обладнання просто незамінне, наприклад, на етапах перелікування каналів, при видаленні старого матеріалу та інших складних ситуаціях. Не завжди без нього можна добре розглянути тріщину, перелом кореня, встановити адекватний діагноз і вирішити подальшу долю зуба.

- Чому це лікування дороговартісне?

– Це досить складний та трудомісткий процес, який вимагає від лікаря високої кваліфікації та знань, що відповідають більш вузькій спеціалізації у галузі стоматології – ендодонтії.

Часто після такого лікування вдається зберегти зуби, яким інші фахівці ставили лише вирок на видалення. Виходить, це лікування є альтернативою операції імплантації, яка коштує в середньому в півтора раза дорожче, ніж, здавалося б, таке «дороге» лікування.

– Чи існує гарантія на цей вид лікування?

– Так, вона така сама, як і на інші послуги в галузі терапевтичної стоматології. Але є певні нюанси. Найчастіше такому лікуванню підлягають складні випадки, з якими лікарі не можуть самостійно впоратися на звичайному прийомі. Швидше за все, такі зуби вже зазнавали лікування, але воно не було успішним.

Перед лікарем стоїть непросте завдання – виправити чи вирішити спочатку важку ситуацію. Незважаючи на те, що відсоток успіху наближається до 100, іноді ми не можемо досягти бажаного результату через індивідуальні особливості організму пацієнта або клінічний випадок. Багато в чому результат захворювання залежить від самого пацієнта, а саме його імунітету та будови зубощелепної системи.

- Чи безпечна операція імплантації?

– Так, це досить безпечна та передбачувана процедура. Імпланти виготовлені з інертного матеріалу – титану, який повністю біосумісний із організмом людини. При проведенні класичної операції, правильному виконанні хірургічного протоколу, а також суворому дотриманні рекомендацій лікаря пацієнтом імпланти приживаються зі статистичною ймовірністю 98%.

– Наскільки хворобливою є ця процедура?

– Операція проводиться під місцевою анестезією та практично безболісна. Це пояснюється відсутністю нервових закінчень у кістковій тканині. Невеликі болючі відчуття можуть розвинутись після процедури, але вони усуваються знеболюючими препаратами, які можна купити в будь-якій аптеці. Протягом двох днів може наростати набряк – природна реакція організму на хірургічну операцію. Приблизно за тиждень дискомфортні відчуття повністю йдуть.

– Через який час можна розпочинати протезування на імпланті?

– Час приживлення імпланту на нижній щелепі становить два місяці, на верхній – від чотирьох до шести. Якщо потрібні додаткові процедури у вигляді нарощування кісткової тканини, тривалість реабілітації може збільшитися до восьми місяців. Після того, як хірург переконається в стабільності імпланту та всіх оточуючих його структур, можна приступати до етапу протезування.

– Як довго потрібно ходити із брекет-системою?

– Термін носіння індивідуальний, він може змінюватись від року до двох років. У середньому час ортодонтичної корекції із застосуванням брекет-системи складає півтора роки.

- Чи будуть якісь наслідки, якщо не виправлятимуть прикус?

– У ранньому віці зуби, що нерівно стоять, можуть призводити до значного погіршення гігієни порожнини рота, що у свою чергу веде до розвитку карієсу та захворювань пародонту. У зрілому віці наслідки можуть бути набагато серйознішими.

Неправильне співвідношення зубних рядів може вплинути на здатність нормально пережовувати їжу, суттєво знижуючи жувальну активність, що у свою чергу призводить до захворювань скронево-нижньощелепного суглоба. Підвищене стирання емалі та пошкодження кісткової тканини при неправильному прикусі, а також запалення тканин навколо зубів (пародонтит) призводять до розхитування зубів, що загрожує ранньою втратою зубів. А також виникають складності з протезуванням зубів, оскільки неправильний розподіл навантажень при жуванні призводить до передчасної поломки штучних коронок.

І це лише основні наслідки неправильного прикусу.

- Чи псують брекети зуби?

– Саме собою носіння брекет-системи не руйнує і не псує зуби. Але пацієнту з брекетами все ж таки потрібно дотримуватися рекомендацій ортодонту, а саме: відвідувати лікаря-гігієніста для професійної гігієни порожнини рота і зубів раз на 3-6 місяців, користуватися спеціальною ортодонтичною щіткою, чистити задні зуби навколо брекетів за допомогою однопучкової щітки, відмовитися від липких та твердих продуктів на час лікування. При якісній та регулярній гігієні зуби зберігаються цілими та здоровими.

Як часто потрібно робити чищення зубів у стоматолога?

– Стоматологи рекомендують робити професійну гігієну ротової порожнини один раз на 4-6 місяців. Але ця рекомендація не для всіх. Частота відвідувань гігієніста може залежати від багатьох факторів: від наявності шкідливих звичок, таких як куріння, від мінерального складу слини (через нього по-різному утворюються камені – зубоясенні відкладення), від того, наскільки розвинені навички самостійної гігієни – хтось і сам добре чистить зуби, тому їм професійне чищення потрібне рідше. Бувають рідкісні пацієнти, яким ми рекомендуємо робити чищення щорічно. У будь-якому випадку це вирішується індивідуально на прийомі.

Записатися на консультацію лікаря можна вже зараз:

  • 098 565 56 55
  • 067 794 13 92

Адреса клініки: м. Хмельницький, вулиця Молодіжна, 7

Новини компаній
15:00, 25 вересня