У Хмельницькому протипухлинному центрі відкрито кімнату променевої терапії

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби проти раку, у радіологічному відділенні Хмельницького обласного протипухлинного центру відбулось відкриття лікувальної кімнати для дистанційної променевої терапії.

Оглянути переоснащену в рамках реалізації програми президента України “Велике будівництво” приміщення та ознайомитись з особливостями роботи новітнього обладнання завітали голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, його заступник Сергій Ткачук, народні депутати Олена Копанчук, Володимир Ватрас, Микола Стефанчук, голова обласної ради Віолета Лабазюк та депутати обласної ради.

Директор Хмельницького обласного протипухлинного центру В’ячеслав Мороз поінформував присутніх, що через онкопатологію щорічно в області помирає близько 2,5 тисяч осіб. За рівнем смертності область також входить до десяти територій з найвищим рівнем смертності від таких хвороб. Тому важливість встановлення лінійного прискорювача не викликало сумнівів, адже апарат дозволяє з високою точністю діяти саме на скупчення хворих клітин, а тому застосовується для лікування пухлин мозку, легень, молочної залози, у складних випадках в онкогематології та лікуванні дітей з новоутвореннями.

Новітні моделі такого обладнання дозволяють значно скоротити час дії на пухлину, що зменшує променеве навантаження, а також не вимагають повної нерухомості пацієнта, тобто наприклад, затримки дихання при опроміненні пухлини, локалізованої в легенях.

“Завдяки реалізації в області програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво” здійснено ремонтні роботи у відділенні радіології, зокрема тут облаштували бункер для лінійного прискорювача, який відповідає усім вимогам та стандартам радіаційної безпеки,”- зауважив очільник області.

Сергій Гамалій зазначив, що для проведення будівельно-ремонтних робіт було залучено кошти з ДФРР у розмірі 9, 68 млн грн, та 1, 26 млн грн – обласного бюджету. Також на придбання системи лінійного прискорювача було витрачено 32 млн грн з обласного бюджету та 18 млн гривень – власних коштів. “За короткотривалий час вдалось завершити весь спектр ремонтних робіт, і об’єкт уже введений в експлуатацію, зараз проводиться навчання персоналу,”- додав посадовець.

Загалом в Україні працює 20 лінійних прискорювачів, з яких лише 7 – державні. Тому мешканці Хмельниччини змушені були звертатись за допомогою в інші регіони. Відтепер пацієнти зможуть проходити лікування у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі. Зауважимо, що його послуги доступні і для жителів сусідніх областей.

Завдяки реалізації цього проєкту в області хворі на рак отримають належне лікування і підвищать свій шанс на здорове і довге життя. Як зазначають в центрі, за рік пройти лікування зможуть мінімум 1500-1800 пацієнтів, яким показана променева терапія.