Хмельницькі гвардійці згуртовували військовий колектив

У військовій частині 3053 Національної гвардії України тімбілдінг застосовується, як невіддільний елемент згуртування військового колективу та відпрацювання взаємодії між гвардійцями, що допомагає їм ефективніше виконувати службово-бойові завдання та підтримувати сприятливий соціально-психологічний клімат серед бійців.

Тімбілдінг в буквальному сенсі означає "побудова команди", а командне "будівництво" спрямоване на формування міцної взаємодії серед бійців, які спільно несуть службу та відповідальність за результати своєї діяльності.

"Постійна взаємодія всередині колективу, що супроводжується розумінням один одного, гарантує виключення значних конфліктів, а тим самим підвищення якості виконання бойових завдань, - зазначає т. в. о. начальника служби психологічного забезпечення військової частини 3053 Каріна Лепікаш. – Психологічні тренінги застосовуються як важливий елемент побудови міцного колективу. Ці практичні вправи, які ми виконуємо сьогодні, допомагають краще пізнати один одного, довіритись та встановити між усіма налагоджену комунікацію, а відтак - навчитися отримувати задоволення від роботи у команді."

Як каже психологиня, існує багато способів налаштування командної роботи у військовому колективі, але найбільш ефективною та зручною методикою є заняття саме з командного згуртування, яке містить у собі такі складові: моделювання ситуації, ігрові моменти та їх аналіз, активний зворотний зв'язок, обговорення значущості теми, відстеження учасниками стратегій особистої поведінки.

При об'єднанні колективу підвищується працездатність, повністю змінюється підхід до завдань, збільшується швидкість виконання.