Мінімальна зарплата у 2023 році може залишитись на рівні нинішнього року, хоча раніше планувалося її підвищення. Проти зростання мінімалки виступають Мінфін та роботодавці. Водночас, Мінсоцполітики, Мінекономіки та профспілки вважають, що мінімальну зарплату треба неодмінно підвищувати.
В уряді намагаються домовитись про розмір мінімальної зарплати на 2023 рік. Мінімальна зарплата – це не лише найнижчий розмір оплати, дозволений законом, а й важливий індикатор, від якого залежить дуже багато соціальних стандартів у країні. У кожної зі сторін – свої аргументи та доводи. Як вирішать остаточно, поки що невідомо. Втім, усі сходяться в одному: конкретизувати цифри не дає війна. Та й взагалі через війну сьогодні будувати плани – вельми невдячне заняття.
Проте, Мінекономіки дає орієнтовний прогноз, що на нас чекає до кінця 2022 і в 2023 році:
- ВВП 2022 року може знизитися на 30-35%;
- індекс споживчих цін 2022 року зросте на 31-32%, а в 2023 – ще на 30%.
Мінфін дотримується категоричної позиції: мінімалку підвищувати не можна. Це спричинить підвищення решти соціальних витрат. А бюджет під час війни (та й після неї, якщо нам пощастить дочекатися миру наступного року), дуже вразливий. Мінфін пропонує залишити мінімальну зарплату у 2023 році на рівні 2022 – 6700 гривень. Хоча ще вилами по воді писано, чи підвищать її нинішнього року до 6700.
Мінекономіки вважає, що підвищувати мінімалку необхідно. Це призведе до підвищення середньої зарплати в країні, збільшення податкових надходжень і взагалі позитивно позначиться на економіці країни. Загалом, Мінекономіки пропонує розпочати 2023 рік з мінімалки в 6700 гривень і потім її підвищувати – так, щоби вийшло в середньому за рік по 7250 гривень.