Підвищувати вік виходу на пенсію в Україні поки що не будуть. Однак підвищення пенсійного віку, по суті, вже й так відбувається. Воно зумовлене щорічним збільшенням страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію.
Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Як відомо, в Україні з 2011 року відбувається пенсійна реформа. З 2011 по 2021 рік тривав десятирічний перехід від 55-річного до 60-річного віку виходу жінок на пенсію. Таким чином, уже з минулого року жінки йдуть на пенсію у 60 років, як і чоловіки.Одночасно з цим щорічно зростають вимоги щодо страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. З кожним роком він стає на рік більшим. Так, минулого року, щоби вийти на пенсію у 60 років, потрібно було мати щонайменше 28 років страхового стажу. А вже цьогоріч мінімальний страховий стаж став більшим на один рік, тобто вже необхідно 29 років. Наступного року буде 30. І так триватиме до 2028 року, поки мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію не дорівнюватиме 35 рокам.
Тому громадяни, у яких до пенсійного віку не набралося достатньо років страхового стажу, не можуть вийти на пенсію в 60. Їм доведеться ще попрацювати, перш ніж вони отримають право на заслужений відпочинок: кому до 63, а кому і до 65 років.
Таким чином, хоча й офіційний вік виходу на пенсію в Україні дорівнює 60 рокам, проте приховане підвищення пенсійного віку вже відбувається.