Українські біженці у Чехії: які виплати вони отримують та як знайти роботу

У Чехії зареєструвалося понад 500 тисяч українських біженців. 120 тисяч із них уже знайшли роботу. Стало відомо, яку допомогу отримують наші співвітчизники, які поки що не працевлаштувалися.

Багато українців і до повномасштабної війни працювали у Чехії. У перші тижні після 24 лютого біженці масово приїжджали до родичів. Їм пропонували безкоштовне житло. Місцева влада витратила на допомогу біженцям 688 мільйонів євро.

Кореспондент "Радіо Свобода" із Праги Сергій Стеценко уточнив, що більшість наших земляків уже повернулися додому – а близько 300 тисяч людей залишились. Він нагадав, що безробітні одержують виплати від держави. Йдеться про 5000 чеських крон на одну дорослу людину (близько 200 євро на місяць). Власники візи тимчасового захисту після піврічного перебування в країні і зможуть і надалі отримувати допомогу. Але її розмір знизиться до 4250 крон для дорослих та 3050 крон для дітей та молоді до 26 років.

Українці, які зареєструвалися у центрі допомоги біженцям, автоматично одержують безкоштовне страхування на 6 місяців. За цей час їм потрібно знайти роботу та самостійно оплачувати страховку. Після працевлаштування допомогу припиняють виплачувати.

Стеценко зазначив, що українські біженці мають звернутися до центру зайнятості, вказати свою освіту та досвід роботи. Співробітники підбиратимуть їм відповідні вакансії. Однак без знання мови не можна розраховувати на високооплачувані вакансії. Держава надає можливість безкоштовно вивчити чеську мову.