За образи у Facebook чиновниця із Хмельниччини відсудила 10 тис грн

Із позовом про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди в суд звернулася начальниця будівництва, архітектури та земельних відносин Летичівської селищної ради. Посадовиця вимагала визнати недійсною та спростувати оприлюднену у соцмережі “Фейсбук” інформацію образливого змісту, а також стягнути з відповідача 100 000 гривень моральної шкоди.

Як ідеться в постанові Летичівського райсуду від 24 жовтня, позивачка стверджувала, що у червні в місцевій спільноті мережі “Фейсбук”, яка має десяток тисяч учасників, чоловік розповсюдив відносно неї висловлювання такого змісту: “ця коротка, з земельного відділу рулить всім деребаном земельки в районі. Падло ще те. Але нічого, на все свій час”.

За словами чиновниці, вона є публічною особою та дорожить своєю діловою репутацією. Каже, працюючи понад 22 роки в органах місцевого самоврядування, неодноразово нагороджена подяками та почесними грамотами, у конфлікти не вступала. Тож через образливе висловлювання у “Фейсбуці” вона була принижена, адже цю публікацію переглянула велика кількість людей і до неї  почали надходити телефонні дзвінки щодо пояснення ситуації. Тому вважає, що відповідач своїми протиправними діями грубо порушив її честь, гідність, ділову репутацію та завдав моральної шкоди, яку жінка оцінила в 100 000 гривень.

Відповідач у судовому засіданні повністю заперечив позовні вимоги.

Розглянувши матеріали, суд дійшов висновку, що висловлювання на адресу позивачки “ця коротка, з земельного відділу рулить всім деребаном земельки в районі. Падло ще те. Але нічого, на все свій час” є такими, що грубо порушують її честь, гідність, ділову репутацію, оскільки вона є посадовою (публічною) особою органу місцевого самоврядування, має статус чорнобильця та ІІ групу інвалідності довічно.

Вказаний вислів “падло” однозначно містить в собі образу, такий вислів є образливим висловлюванням, розповсюдження такої інформації є негарним вчинком, спрямованим проти фізичної особи, який викликає почуття гіркоти, душевного болю”, – зауважив суд.

Відтак, суддя задовольнив позов частково, визнавши недійсною та такою, що порушує права посадовиці Летичівської селищної ради. Відповідача зобов’язав спростувати поширену недостовірну інформацію шляхом опублікування в соціальній мережі “Фейсбук” та “Летичівській газеті”. Крім того, стягнув з чоловіка 10 000 гривень моральної шкоди на користь позивачки і 3 473 гривні судового збору.