Шахрайство на торговельних майданчиках – один із найпоширеніших видів шахрайств. Саме тому в жодному разі не варто переходити для спілкування з покупцем/продавцем в різні месенджери та клікати надіслані вам сумнівні посилання.
Так, 35-річний кам’янчанин нещодавно розмістив на одному із інтернет-майданчиків оголошення про продаж автомагнітоли. До нього звернувся потенційний покупець та через один із месенджерів надіслав повідомлення із посиланням. Перейшовши за посиланням, заявник втратив зі своєї банківської картки 9 тисяч гривень.
Мова йде про так звані фішингові (підробні) сайти, які спеціально створені для того, щоб виманювати реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг.
Фішингові повідомлення зазвичай не виглядають підозріло, тому треба звертати увагу на деталі листа. Отже, ознаками шахрайського електронного листа можуть бути:
- тривожний характер повідомлення, наприклад, інформують, що ваші рахунки заблоковано, а кошти – в небезпеці;
- обіцяють «легкі» гроші (виграш, надзвичайно велика знижка на товар тощо);
- спонукають адресата виконати терміново та швидко вказівки з листа;
- у листі просять завантажити певний додаток чи перейти за посиланням;
- помилки в тексті листа та в темі повідомлення;
- прохання підтвердити угоду чи банківську операцію.
Зазвичай потерпілому варто лише перейти за таким посиланням, після чого гроші з його банківського рахунку зникають.
Тому наголошуємо громадянам в жодному разі не переходити за сумнівними посиланнями, які надходять вам від продавців/покупців в мережі Інтернет. Бережіть свої кошти.
Сектор комунікації поліції Хмельницької області