У Хмельницькому кіберполіцейські організували семінар на тему боротьби з шахрайствами, пов’язаними з використанням платіжних систем
Під час заходу поліцейські розглянули кейси найпопулярніших за останній рік видів шахрайств та обговорили методику їхнього розслідування.
Ініціатором та організатором проведення семінару виступив відділ протидії кіберзлочинам у Хмельницькій області ДКП НПУ.
За словами керівника відділу Олега Дядика, кількість шахрайств, пов’язаних з використанням банківських карток та платіжних систем, невпинно зростає, як в Україні, так і на Хмельниччині зокрема. Це специфічний вид злочинів, який потребує від правоохоронців, які займаються їх розкриттям та розслідуванням, особливих вузькопрофільних знань у галузі роботи міжнародних банківських платіжних систем.
Поділитися такими знаннями кіберполіцейські запросили керівницю Форуму Безпеки Розрахунків та Кредитів Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА, Member of Advisory Group om Financial Services European Cyber Crime Center (EC3) Europol Олесю Данильченко.
— Збільшення кількості шахрайств з банківськими картками – це загальна світова тенденція, — розповідає запрошена спікерка. – Це пов’язано з розвитком та діджиталізацією багатьох банківських сервісів. Все, що робиться для зручності клієнтів, так само стає зручним і для зловмисника.
Найпопулярнішими темами, які експлуатували шахраї для власного збагачення в минулому році, — це виплати допомоги від держави та європейських партнерів. Зловмисники створювали спеціальні фішінгові сайти, які начебто імітували процес виплати допомоги, а насправді лише збирали у людей реквізити платіжних карток, персональні дані, логіни та паролі до інтернет-банкінгу, за допомогою яких в подальшому знімали заощадження з рахунків потерпілих.
За підрахунками фахівців, кількість таких фішингових сайтів у 2022 році зросла вдвічі.