Українці залишаться без пенсій: у ПФУ повідомили, хто ризикує втратити виплати

Чимало українців похилого віку після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. Дехто змінив постійне місце проживання та планує залишитися там назавжди. У ПФУ повідомили, що у такому разі нарахування виплат зупиняється.

При виїзді пенсіонера за кордон на ПМП виплата пенсії йому припиняється. Це зазначено у ст. 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення". Міграційна служба передає інформацію про громадян у ПФУ, після чого виплати припиняють нараховувати.

Пенсіонери можуть перед виїздом з України самостійно звернутись до Пенсійного фонду з відповідною заявою. Вони мають надати документи про виїзд за кордон на постійне місце проживання. Після цього громадяни зможуть отримати виплати за шість місяців - з місяця, який слідує за місяцем зняття з обліку за місцем проживання.

Пенсіонери продовжать отримувати виплати за кордоном лише якщо це передбачено міжнародними договорами України.

Не йдеться про біженців, які були змушені залишити Україну в період повномасштабної російсько-української війни. Вони отримують допомогу - фінансову допомогу в країнах, куди прибули. Ці виплати не є причиною скасування пенсій.

У Мінсоцполітики уточнили, що при виплаті пенсій на банківські рахунки кошти стають власністю особи, і вона може використовувати їх на власний розсуд. Українська влада не контролює банківські картки біженців за кордоном – до них немає доступу. Суми, які за кордоном одержують біженці, відомі лише їм.

Надходження до Пенсійного фонду різко зменшаться після російсько-української війни. Справа в тому, що після нашої перемоги над окупантами кількість військовослужбовців у країні скоротиться. Наразі, як відомо, захисники Батьківщини щомісяця платять до бюджету 22% ЄСВ. Раніше до ПФУ від військових надходило лише 1,32 млрд грн на місяць, а зараз ця сума збільшилася до 20 млрд грн на місяць.

Нагадаємо, що пенсіонери після працевлаштування мають повідомити про це ПФУ протягом десяти днів.