Ціни на рис рекордно зросли за останні 11 років, але експерти прогнозують, що подорожчання піде далі. Винні несприятливі погодні умови та пільги індійським виробникам.
Про це повідомляє сайт 0382 з посиланням на Reuters.
Рис є основним продуктом харчування для понад 3 млрд людей, і майже 90% врожаю вирощується в Азії. Проте через Ель-Ніньйо в регіоні зменшується кількість опадів, що негативно впливає на врожай, оскільки рисові культури дуже залежні від води. Згідно з урядовими даними Індії, посів літнього рису вже скоротився на 26%.
Індія, на яку припадає понад 40% світового експорту рису (56 млн т у 2022 р.), збільшила виплати фермерам, що призвело до зростання цін у країні. До цього вона була найдешевшим постачальником рису.
"Оскільки індійські ціни зросли через нову мінімальну ціну підтримки, інші постачальники також почали підвищувати ціни", - пояснив президент Асоціації експортерів рису (REA) Крішна Рао.
Зважаючи на це, ціни на рисові культури можуть зрости на 20%. Експортні ціни в Таїланді та В’єтнамі вже зросли до більш ніж дворічного максимуму.
Прогнозується, що до кінця 2023/24 року глобальні запаси рису впадуть до шестирічного мінімуму в 170,2 млн т.