Під час тривалого блекауту мобільний зв'язок може бути обмеженим. Однак зовсім без зв'язку українці не залишаться. На допомогу прийде PON-технологія, яка дозволяє довго тримати інтернет-зв'язок навіть в умовах обмеженого електроживлення.
Чим можна замінити мобільний зв'язок під час блекауту, розповіла член Нацкомісії державного регулювання у сферах електронних комунікацій Вікторія Трощенко.
Мобільні оператори, звісно, ще з минулого року запаслися приладами автономної генерації. Але цей ресурс обмежений, і через це під час тривалого вимкнення світла із мобільним зв'язком можуть бути серйозні перебої. Зокрема, через те, що власники мобільних телефонів, втративши зв'язок по Wi-Fi, масово переключаються на мобільний інтернет, і тоді мобільна сітка "падає".
У такому випадку зв'язок із рідними можна підтримувати через Telegram. Його перевага – у низькому ресурсоспоживанні. А отже, серед інших месенджерів він працюватиме найкоректніше. При цьому можна писати рідним текстові повідомлення і отримувати такі ж повідомлення від них. А от завантажувати і переглядати відео не варто, бо воно "з'їдає" чимало трафіку.
Можна також підтримувати інтернет-зв'язок за допомогою PON-технології. Для цього треба?, щоб у кватиру було прокладене оптоволокно. PON-зв'язок дозволяє довго залишатися з інтернетом. Навіть, якщо немає електроенергії. Тобто, все, що вам буде потрібно, - це PON-зв'язок та павербанк для підтримання роботи роутера і терміналу PON.
"Мобільний зв'язок залежить і від погоди, і від забудови та інших факторів. Він достатньо вразливий. Більш стійким залишається фіксований зв'язок. Оператори фіксованого зв'язку – а це наш звичайний дротовий інтернет – мають технології, які потребують менше дій для підтримки під час відключення", – повідомила Вікторія Трощенко.
За допомогою такої технології можна мати інтернет - зв'язок упродовж 72-годинної відсутності світла. Отже, зовсім без зв'язку українці не залишаться. Та й усі ми покладаємо великі надії на вітчизняну ПВО, яка боронитиме нашу енергосистему від зазіхань ворожих ракет.