Українці мають право оформити субсидію не лише на власне, а й на орендоване житло. У Пенсійному фонді назвали дві умови, які дають змогу отримати знижку на оплату комунальних послуг.
Субсидія надається українцям, які не можуть повністю оплачувати комуналку через недостатній дохід. Її видають власникам квартир та будинків, чиї платежі за послуги ЖКГ перевищують 15% загального доходу сім'ї.
Українці можуть отримати субсидію, якщо вони зареєстровані у приміщенні, де проживають. У ПФУ послалися на постанову Кабміну №848 від 21.10.95. Громадяни, які орендують квартиру чи будинок, мають таку можливість у двох випадках:
- якщо вони не зареєстровані у житлі, проте проживають там за договором оренди або за рішенням суду; а також якщо будинок, за який їм нараховують плату за послуги, ще не здано в експлуатацію;
- якщо вони переселенці та проживають у будинку без оформлення договору оренди.
Претенденти на субсидію зобов'язані надати відповідні документи, що підтверджують їхнє фактичне проживання за вказаною адресою. При цьому не можна одночасно оформити субсидію у квартирі/будинку за фактичним, реєстраційним та декларованим місцем проживання.
Студентам, які мешкають у гуртожитках, не призначається субсидія, якщо вони зареєстровані за місцем проживання батьків.
Якщо у житлі зареєстровані недієздатні особи або неповнолітні українці без опіки, піклувальник чи опікун може отримати субсидію з огляду на їхні соціальні виплати. Вони не враховуватимуться у загальному доході під час оформлення субсидії за місцем проживання.