На ХАЕС влітку готові будуть приступити до монтажу реактора на третьому енергоблоці

На Хмельницькій атомній електростанції до червня 2024 року планують закінчити відновлювальні роботи на третьому енергоблоці, що дозволить приступити до монтажу там реакторної установки. Але для цього відповідний законопроєкт щодо добудови 3 і 4 енергоблоків на ХАЕС мають ще підтримати депутати Верховної ради України.

Про це 9 квітня повідомив керівник НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, коментуючи внесення Кабміном до парламенту відповідного законопроєкту.

За його словами, наразі атомники роблять усе можливе для того, щоб якомога швидше розпочати монтаж реакторної установки на третьому енергоблоці.

"Зараз там проводяться відновлювальні роботи, обладнання і приміщення самого енергоблоку готують до монтажу. Плануємо закінчити основні роботи до червня. І з червня, я сподіваюся до того часу Верховна Рада підтримає цей законопроєкт, ми розпочнемо монтаж реактора і добудову третього, а потім і четвертого енергоблоків", — каже Котін.

Будівництво нових атомних енергоблоків, за словами керівника "Енергоатома", наразі є дуже важливим для стабільності енергосистеми країни.

"Зараз енергосистема фактично тримається на атомній генерації. В тих умовах, коли через російські обстріли пошкоджено дуже багато об'єктів гідро- і тепловгенерації, атомна залишається островом стабільності. Можна сказати, що сьогодні світло і тепло в наших домівках є завдяки працівникам саме "Енергоатому", — зазначив Петро Котін.

Кабінет Міністрів на засіданні 2 квітня схвалив законопроєкт про будівництво двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Про це повідомили пресслужби НАЕК "Енергоатом".

"Законопроєктом передбачено розміщення реакторних установок типу ВВЕР-1000 (водо-водяний енергетичний реактор під тиском). Проєктом також визначено розмір соціально-економічної компенсації ризику населення, що проживає на відповідній території, а також закріплено законодавчу вимогу щодо можливості використання в роботі нових блоків ядерного палива, виготовленого за американською технологією. Це є черговим свідченням відмови від використання палива країни-агресора", — йдеться у повідомленні "Енергоатому" .

13:03, 19 листопада