Протягом трьох днів у Хмельницькому обговорювали посилення захисту прав вимушених переселенців. Позицію Асоціації міст України на заході представив міський голова Шепетівки Віталій Бузиль.
Участь у заході брали народні депутати, представники профільних міністерств, очільники держпідприємств, міжнародні партнери України та благодійники, керівництво області та представники місцевого самоврядування, інформує пресслужба АМУ.
У перший день заходу, 21 жовтня, учасники провели зустрічі із внутрішньо переміщеними особами у Хмельницькій області, щоби обговорити актуальні проблеми.
22 жовтня в обласному центрі відбувся Парламентсько-громадський форум-діалог "Посилення захисту прав ВПО". Пі час його сесій обговорили виклики всеукраїнської інвентаризації нерухомості та створення інтерактивної мапи житла для ВПО, розвиток системи соціальних послуг для вимушених переселенців, сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб.
До обговорення у рамках сесії "Нова редакція Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та посилення впливу внутрішньо переміщених осіб, Рад ВПО на прийняття рішень" долучився міський голова Шепетівки, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області, Віталій Бузиль.
Він наголосив, що з перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну у пріоритеті муніципалітету - всебічна допомога війську і внутрішнім переселенцям. У своєму виступі мер розповів про успішну інтеграцію та допомогу внутрішньо переміщеним особам у громаді. Наразі тут мешкає понад 4 тисячі ВПО.
Зокрема, поділився історією перетворення занедбаних гуртожитків закладів освіти державної власності у місця для проживання ВПО. Там наразі проживає близько 200 ВПО. Зазначив, що спільними зусиллями міськради, підприємців та небайдужих людей вдалося оперативно, за лічені тижні, зробити ремонт, облаштувати кімнати необхідним та заселити людей.