Мережа "Елеос-Україна" 11 лютого презентувала демо-версію меморіальної онлайн-платформи "Книга пам’яті полеглих за Україну". Захід відбувся в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.
Проєкт реалізовано за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", а над його оновленням працювала команда IT Brander.
Оновлена версія отримала не лише сучасний дизайн, а й працюватиме на новітніх технологіях, що гарантують надійний захист даних. До неї буде перенесено 4490 профілів загиблих у період 2014–2022 років, а також додано інформацію про полеглих із 24 лютого 2022 року до сьогодні. Платформа буде доступна двома мовами – українською та англійською.
Важливо, щоб пам’ять про загиблих вшановувалася гідно. Колись, коли загиблого воїна повертали додому, це був не лише траур, а й честь – він повертався на щиті. В оновленій версії ми відмовилися від темних кольорів, адже прагнемо, щоб пам’ять про полеглих викликала не скорботу, а давала силу жити далі. Захисник навіть після смерті залишається живим. Захищає нас і веде вперед своїм прикладом, – зазначив Сергій Дмитрієв, капелан, голова правління ГО "Елеос-Україна".
"Книга пам’яті полеглих за Україну" стане не просто архівом, а простором для вшанування подвигу воїнів. Вона міститиме фотографії, біографічні дані та історії полеглих. Через особистий кабінет користувачі зможуть доповнювати платформу – завантажувати інформацію про загиблих, додавати світлини та спогади.
Окрім вшанування пам’яті, платформа міститиме інформацію про сервіси для військових, ветеранів та їхніх родин, зокрема про соціальну, психологічну та юридичну підтримку.
Презентація демо-версії мала на меті зібрати зворотний зв’язок від суспільства – врахувати пропозиції та зауваження перед остаточним запуском.
Завершення роботи над платформою заплановано на кінець квітня, після чого вона стане доступною для всіх користувачів.
Нагадаємо, що "Книга пам’яті полеглих за Україну" була заснована у 2014 році. Її мета – збереження та вшанування пам’яті кожного героя, який віддав своє життя за свободу та незалежність України у російсько-українській війні.
Читайте також: "Тактична медицина для військових: у Хмельницькому інструктори НГУ відновлюють навички бійців".