У Хмельницькому відкрили меморіальні дошки Героям Небесної сотні

Вже минув рік з часу тих трагічних подій - кровопролиття на Майдані під час Революції гідності. Вже рік, як нема з нами героїв - вони загинули за Україну. Та народ їх пам’ятає.

Тож саме зараз по всій країні розпочинаються заходи, приурочені до річниці цих скорботних подій.

Сьогодні, 18 лютого, відбулося відкриття пам’ятних дошок Героям Небесної сотні – хмельничанам Людмилі Шеремет та Артему Мазуру.

Першою відкрили дошку на будинку 11/2, що на вул. Хотовицького. Тут проживала Людмила Шеремет, яка померла торік у лютому. Силовик поцілив у жінку, яка стояла на колінах, таким чином намагаючись зупинити стрільбу під час штурму СБУ. А 22 лютого вона померла у реанімації, не приходячи до тями.

Міська влада, сусіди, знайомі, колеги, учні прийшли вшанувати пам'ять пані Людмили. Відгукуються про неї як про професіонала високого рівня та людину з великої букви.

- Мати ніколи не шукала слави для себе, а все життя жила по совісті та справедливості. Вона була чудовим лікарем, люблячою, неперевершеною матір’ю та дружиною, борцем за ідеали честі і совісті. Я хочу, щоб ми її пам’ятали активною, красивою, люблячою не тільки своє місто, але й Україну. І щоб нею пишалися не тільки моя сім’я і сусіди, але все місто і вся держава, - говорить її дочка Ірина.

Нагадаємо, під час Революції гідності у Хмельницькому мітингарі захопили обласну державну адміністрацію, взяли в осаду прокуратуру та управління СБУ 19 лютого 2014 року. Під час штурму СБУ було поранено шестеро людей.

Іншу ж дошку відкрили на честь Героя Небесної сотні Артема Мазура, яки загинув через травми, отримані чорного вівторка. Він навчався у Хмельницькому багатопрофільному ліцеї №4, і саме тут відбулося відкриття. Учні не стримували сліз, згадуючи загиблого друга, і запалали у пам'ять про нього лампадки. Серед присутніх була і мати Артема Світлана Мазур.

- Дякую усім небайдужим людям, що в ту нелегку годину нас підтримали. Діти, хочу звернутися до вас. Ви – майбутнє України, своєї землі. Я вас прошу – навчайтеся, серйозно навчайтеся, це вам згодиться. Будьте слухняними для своїх батьків, щоб у них не боліло за вас серце. Хай вас Бог рясно благословить! І дякую керівництву за те, що ліцей назвали іменем мого сина, - сказала вона.

Артем Мазур був вартовим 15-ї сотні самооборони майдану. Саме 18 лютого, коли мирний наступ майданівців на ВР перетворився на криваве місиво, Артема поранили: спочатку у нього влучили осколки гранати, а потім хлопця побили. Він помер від ран 3 березня. А вже 5 березня його іменем назвали Хмельницький технологічний багатопрофільний ліцей №4.

Обом присвоїли звання Герой України та нагородили орденом «Золотої зірки» посмертно.