Виставка «Перемога над часом» - своєрідна історія людства, втілена у художньому камені

Дебютна виставка творчої майстерні «Видиво» «Перемога над часом» відкрилась 23 квітня в музеї історії міста Хмельницького.  Художники та скульптори майстерні презентували як традиційне, так і експериментальне мистецтво, що панорамно зображує вірування та духовні надбання стародавніх народів. Усі роботи, що експонуються, зроблені з каменю. Саме камінь та його глибинна сутність надихнула майстрів до створення виставки «Перемога над часом». Вік такого матеріалу – кілька мільйонів років, тож мистецтво у камені і справді стає вічним. І хоча ті роботи, що експонуються, в оригіналі часто виконувалися за допомогою, наприклад, дерева, тканини, кераміки, але саме через перенесення на камінь вдалося показати той вічний сенс, який вони мають у собі. 

Так, на виставці можна побачити роботи з наскельним живописом печери Ласко (Франція), яку ще називають «Сикстинською капелою первісного живопису», мистецькі бачення аборигенів Австралії та Південної Америки, древніх єгиптян, шумерів, греків, скандинавів. Експозиція представлена скульптурами, рельєфами, а також унікальним винаходом майстерні – картинами-шкрябанками.
Катерина Мельник, арт-менеджер творчої майстерні «Видиво», розповідає: «Оскільки це наша перша виставка, символічно, що вона почалась з такої теми – початок людства, початок розуміння себе у світі першої людини, зародження та розвиток цивілізацій та їх своєрідне, унікальне та прекрасне навіть для сучасного глядача, мистецтво. Від цього експерименту, сподіваємося, що нам вдасться створити другу виставку уже в контексті іншого рівня світової культури».
«Ми створили майстерню уже досить давно, але буквально місяць тому усвідомили себе як творчу студію, яка здатна розвиватись та йти власним шляхом, саме так народилася ідея нашого «Видива». Через те, що камінь завжди несе на собі етнічне навантаження, ми вирішили зробити наші перші кроки саме у цьому напрямку», – коментує Андрій Свистун, директор художньої майстерні «Видиво», у якій саме і зосереджений нині весь творчий і художній запал Хмельницького приватного підприємства «Подільський камінь».
DSCF2615веб