У Державному історико-культурному заповіднику "Межибіж" відбулася Всеукраїнська археологічна конференція пам'яті видатного українського археолога. "Етнокультурні процеси на півдні Східної Європи у І тисячолітті нашої ери" - тема наукового форуму, який працював 6 та 7 жовтня на території заповідника.
Під час конференції неодноразово згадували ім'я та праці провідного дослідника Черняхівської культури Іона Ізраїлевича Винокура (1930-2006). Працюючи в Кам'янець-Подільському Національному університеті та інших закладах, знаний науковець виховав кілька поколінь сьогоднішніх археологів.
Про це повідомляє Prostir.Museum.
Саме Іон Ізраїлевич був одним із перших, хто наголосив на наявності слов'янської складової у так званій Черняхівській культурі, яка у цей період поширилась на теренах Поділля.
До слова, учасники заходу отримали у подарунок історико-меморіальний збірник на пошану Іона Винокура, який щойно видано друком. У книгу ввійшли спогади тих, хто особисто знав видатного науковця та бібліографія його наукових праць з 1956 по 2006 рр.
Секційна робота конференції проходила у двох напрямках: "Археологія римського часу на теренах України" і "Археологія доби Середньовіччя на теренах України". Під час археологічної конференції ДІКЗ "Межибіж" було представлено унікальну тимчасову експозицію римських монет, ритуальних казанів та інших предметів І-ІІ тисячоліття з фондів заповідника, а також виставку профільних науково-краєзнавчих видань і наукових звітів про дослідження, які впродовж років ведуться тут.