Знаного подільського митця поховали на кладовищі у Шаровечці сьогодні, 12 жовтня. Йому було 68 років.
Напередодні похорону хмельничани мали змогу попрошатися з Миколою Івановичем у приміщенні обласного драматично-музичного театру імені Михайла Старицького. Сюди прийшли його найрідніші та навіть ті, хто не знав митця особисто. В юних учнів Миколи Мазура на очах стояли сльози, декотрі не могли виразити свій біль словами, адже, за їх словами, це була людина, яка змушувала весь час перебувати у творчому пошуці, чоловік, який тихим словом міг втішити та підтримати.
Хмельницький у жалобі: догоріла свічка життя Миколи Мазура (фото) - фото 1
Його роботи сміливо можна назвати візитною карткою міста. Це і пам’ятник вогнеборцям–чорнобильцям та воїнам-інтернаціоналістам, монументальна композиція «Віра. Надія. Любов», монумент репресованим «Ангел Скорботи», пам’ятник–погруддя В’ячеслава Чорновола. Чудернацькі ігрові майданчики, створені Миколою Івановичем у парку ім. М. Чекмана та сквері ім. Т. Шевченка, відомі в усій Україні, до Хмельницького спеціально приїздять, аби на них подивитися.
Нагадаємо, серце скульптора зупинилося у ніч з 9-го на 10-те жовтня. Він тяжко хворів впродовж двох місяців, переніс 2 операції на шлунку. Хмельничани здавали кров, аби врятувати його життя, проте, доля вирішила інакше.
Нехай це Людина спочиває з миром і в небо полетить ще одна прекрасна душа.