Сильно пошкоджені гривні можна буде здати не тільки в НБУ, але і в інші банки, у яких є повноваження зберігати запаси готівки Нацбанку.
Як йдеться на сайті Національного Банку України, особливо це зручно буде для тих регіонів України, де немає підрозділів НБУ.
Згідно з постановою Правління Національного банку України, вже з 2 січня 2019 року статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки НБУ отримають три банки: Сбербанк, Приватбанк і Райффайзен Банк Аваль. Раніше приймати пошкоджені банкноти могли тільки регіональні підрозділи Нацбанку.
Ці банки будуть приймати сильно пошкоджені купюри, які втратили платіжні ознаки в результаті пожеж, повеней, забруднень хімікатами. Варто зазначити, вони не будуть обстежувати такі банкноти. Вони будуть пакувати їх з максимальним збереженням цілісності і передавати в Нацбанк, як сумнівні, для перевірок разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення або прийняття банкнот для дослідження.
Відзначимо, що підрозділи Національного банку збереглися в Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях та Києві.
Довідка.
Пошкодженими вважаються банкноти, у яких є потертості, часткова втрата фарб на зображеннях, жорсткості, розпушення, загальні або часткові забруднення, плями та написи, відбитки штампів, надриви або надрізи, дірки і проколи, відірвані краї або кути, а також склеєні купюри.
Банки зобов'язані без обмежень приймати пошкоджені гроші, якщо вони не мають ознак підробки, а натомість давати "нормальні" купюри. Якщо ж банкнота виявляється підробкою — її вилучають без відшкодування їх вартості і передають Нацполіціі для розслідування.