Від ергономічності ручки для письма залежить комфорт першокласника. Незручний прилад буде втомлювати руку, забираючи тягу до навчання навіть у здатної дитини. Вибрати ручку не просто, існує велика різноманітність ручок, що відрізняються не тільки дизайном, але й функціоналом. Краса в даному випадку вторинна, адже дитині необхідно купити канцтовари, які допоможуть освоїти написання букв. Розглянемо основні характеристики ручки для першокласника.
Кулькова, чорнильна або гелієва?
Вчителі зазвичай рекомендують кулькову систему, як найбільш ефективну в плані правильної постановки кисті руки. Чорнильні прилади увійшли в категорію елітних, а гелієві не вимагають сильного натискання. Однак деякі батьки віддають перевагу подібним моделям ручок з ряду причин. Перед вибором слід порівняти плюси та мінуси різних типів ручок, і вибрати найкращий варіант для школяра.
Гелієвої пастою писати простіше, вона не вимагає зусиль і ніби сама лягає на папір. Чорнильна ручка також володіє цією перевагою, додаючи до цього широкий вибір чорнила, економічність та стильний дизайн. Кулькові ручки більше підходять для навчання новачків, досить дешеві та відрізняються різноманітністю виконання. Торкнемося докладніше достоїнств та недоліків подібних моделей.
Гель добре підійде для виділення заголовків в зошиті, або важливих моментів. Подібними ручками писати простіше, ніж кульковими, але тут криється велика помилка, вони не дозволяють настільки добре контролювати рухи та досягати каліграфічного почерку. Не менш важливим є той факт, що гель змащується, якщо відразу закрити зошит, або зачепити написане долонею.
Чорнильні ручки обходяться дешевше, адже досить купити кілька баночок чорнила в рік. Не потрібно купувати безліч стержнів. Сучасні прилади далеко пішли від своїх попередників та нічим не поступаються іншим типам ручок. Вони не вимагають сильного натискання, тому пишеться з їх допомогою швидше та легше. Лист, написаний чорнильними ручками — визнаний еталоном у навчанні каліграфії.