Гідроциліндр, являє собою об'ємний, циліндровий двигун, який подає робочу рідину під тиском, приводячи в рух який-небудь вузол гідросистеми. Цей механізм широко застосовується в таких видах спецтехніки, як екскаватори, катки, землерийні, кар'єрні машини, бурові установки, верстати, преси, підйомні крани і т. д. Щоб дізнатися більше інформації, дивіться ось сторінка.

У стандартному випадку основою конструкції є гільза - труба з ретельно обробленою внутрішньою поверхнею, всередині якої переміщується поршень, який має гумові манжетні ущільнення, що запобігають перетікання робочої рідини з розділених поршнем порожнин циліндра. При подачі робочої рідини в порожнину, вона починає переміщатися під тиском.

Поршневе зусилля створюється спеціальним полірованим стрижнем, або штоком. Ущільнення між штоком та кришкою складається з двох манжет: одна запобігає витоку рідини, друга служить для затримання бруду. Отвір служить для закріплення корпуса гідроциліндра. Управління роботою гідроциліндра здійснюється за допомогою гідравлічного розподільника.

Види та характеристики гідроциліндрів

При купівлі гідроциліндра слід враховувати ряд параметрів та призначення. Основними характеристиками даних пристроїв є:

P - номінальний тиск робочої рідини:

D - діаметр циліндра (поршня);

d - діаметр штока;

L - хід штока.

Номінальний тиск є основним показником. Технічний ресурс визначається режимом роботи двигуна при максимальному тиску, тому даний показник також важливий. Максимальне значення швидкості штока не повинно перевищувати 0,5 м/с. При необхідності більшої швидкості, використовуються спеціальні ущільнення. В залежності від призначення чи сфери застосування бувають гідроциліндри повороту, підйому стріли, рукояті, ковша, відвалу, опори і т. д. В залежності від принципу роботи гідравлічні циліндри бувають односторонньої та двосторонньої дії, телескопічні та поршневі з одностороннім та двостороннім штоком.

Гідроциліндри односторонньої дії - висування штока проводиться за рахунок тиску в поршневій порожнині, а повернення - від зусилля пружини. Якщо повернення здійснюється за рахунок дії приводу іншого гідроциліндра, або сили тяжіння піднятого вантажу, необхідність в поворотній пружині немає, тобто принцип роботи в такому випадку аналогічний домкрату.

Гідроциліндри двосторонньої дії - при прямому та зворотному ході поршня зусилля на штоку створюється за рахунок створення тиску робочої рідини поршневої та штокової порожнини. При цьому зусилля при прямому трохи більше, а швидкість руху штока менше, ніж при зворотному ході через різницю в площах - ефективної площі поперечного перерізу.