Ера так званого Інтернету речей (Internet of Things, IoT), який складатиметься з мільярдів пристроїв різного призначення, підключених до глобальної мережі, неухильно наближається з кожним днем.
І природно, що все це різноманіття пристроїв повинне бути надійно захищене від проникнення шкідливого коду або дій зловмисників, які можуть мати найважчі наслідки для людей. Розуміючи це, фахівці компанії Mitsubishi Electric, університету Ритсумейкан (Ritsumeikan University) і японського Агентства з науки і техніки (Japan Science and Technology Agency), розробили схему системи безпеки, яка може ідентифікувати окремі логічні чіпи з їх унікальним цифровим "відбитків пальців". Така система може запобігти більшості відомих видів атак, заснованих на технології підміни, крім цього, вона може отримати підтвердження автентичності будь-якого завантаження програмного забезпечення, що повністю виключить інфікування будь-яких пристроїв шкідливим кодом.
Чіпи однієї і тієї ж серії, випущені в один час на одній виробничій лінії, зазвичай мають ідентичні схеми і виконують однакові обчислювальні дії. Однак, із-за невеликої різниці в концентрації складових частин напівпровідникових матеріалів або з-за похибок технологічного виробництва схеми двох зовні однакових чіпів трохи відрізняються один від одного. Ці відмінності приводять до виникнення випадкових "неточностей" у їх роботі, які трохи спотворюють форми цифрових сигналів, не зачіпаючи закодовану в них інформацію.
У створеній японськими дослідниками схемою зняття "цифрових відбитків" чіпів виникають неточності скрупульозно підраховують за допомогою спеціальної додаткової схеми, вбудованої в цей чіп. Для створення унікального ідентифікатора на певні частини чіпа подаються послідовності з чотирьох 32-розрядних певних значень.
Зацікавлені пошуком доброго програмиста? Відвідайте сайт компанії EchoUA: Outsource Ukraine.