Окреме місце серед вентиляційного обладнання належить дымососам. Зараз область застосування димососів вже не обмежується тільки лише промисловістю. У багатьох сферах з'явилася необхідність у придбанні цього пристрою, тому зростає і попит.
Димосос – це свого роду аналог потужного вентилятора, який має своє коло застосування, відмінний від застосування вентиляторів. Але, звичайно ж, основною сферою застосування димососів є газоповітряні тракти енергетичних об'єктів, де використовується органічне паливо. Однією з необхідних умов успішного застосування з системами на твердому паливі є наявність золоулавливателя, без якого димосос швидко вийде з ладу.
Найчастіше використовують відцентрові димососи і димососи ДН (Д). Ну а самих моделей досить багато. Правильно підібраний димосос дозволить не тільки виконувати поставлені завдання по дымоотводу, але і оптимально витрачати електроенергію, про що вам повідає електролічильник.
Димососи використовують для відводу димових газів і для подачі повітря в топки котлів. Димососами оснащують стаціонарні котли (парові і водогрійні), які призначені для промислових робіт. Також димососи можна застосувати в системі газоочистки або аспірації. В інших галузях промисловості вони також застосовуються, але значно рідше.
Відцентрові димососи бувають двох видів: з правим і лівим напрямком обертання. Визначити, якого типу димосос не складно. Для цього достатньо подивитися з боку двигуна, в який бік обертається робоче колесо. Правим напрямом обертання відповідає обертання за годинниковою стрілкою, лівим – проти.
Основними вузлами димососа є робоче колесо, равлик, усмоктувальна воронка, осьова направляюча і постамент, на якому і закріплений сам димосос.
Димососи можуть використовуватися для роботи в приміщенні, а в умовах помірного клімату також і на відкритому повітрі, але обов'язково під навісом. Температурний режим навколишнього середовища від -30 до +40 ºС. Переміщувана середовище не повинна бути більше +200 С на вході в димосос.
Харчування димососа відбувається від мережі 220 вольт, для місць, в яких електрична мережа недоступна, використовуються генератори енергії.
Купити димососи можна у компаній, які виробляють та/або постачають різні електродвигуни, насоси, вентилятори. Перед покупкою варто детально вивчити особливості вибраної моделі димососа, порівняти її характеристики з іншими моделями і технічними вимогами до необхідного устаткування.