Спекотне літо в Україні. Це не прогноз синоптиків, а попередження українських націоналістів, які погрожують самими радикальними методами припинити передачу українських земель іноземним холдингам.
Причиною агресивної риторики націоналістів послужило, ніби то, підписання договору емфітевзису між Національною академією аграрних наук України та китайським агрохолдингом Chinese Agricultural Corporation Huan Fan Qu, повідомляє бізнес-портал Koordynator.Info
За умовами договору передбачено передачу державних земель, якими розпоряджається НААН, в оренду китайській стороні строком на 49 років. Ціна оренди 1 га чорнозему озвучується в 1150 $ за весь термін користування. При цьому, оплата оренди буде проходити в двох форматах. Частина "живими" грошима, а частину послугами консалтингу. Китайська сторона зобов'язана навчити українських академіків новим агротехнологій.
Все ніби нічого. Але є і "підводні камені". Так, як стверджують речники, для обробки орендованої землі, в Україну приїде 30 000 китайських робітників. І 400 інженерів. При цьому, Україна зобов'язується прийняти з цієї кількості 3 000 громадян Китаю за пільговою процедурою.
З інформації що поширена у відкритих джерелах не зовсім зрозуміло якими саме площами ріллі планує розрахуватися НААН з китайською стороною. Хоча цифра в 30 тис. робочих рук передбачає що це можуть бути сотні тисяч гектарів.
Фігурують дві цифри контракту. Перша близько 3 млрд. $. Якщо орієнтуватися по ній, і озвученої вартості, можна порахувати так: 3 000 000 000: 1 150: 49 років = 53 238 га.
Друга цифра звучить більш зловісно, 7.1 млрд $. І по тій же формулі виходить = 126 000 га.
Увага до цього питання обійшла стороною широкий загал. На тлі тотальної "зради" і критики влади, активісти не сильно акцентують увагу на такі "дрібниці". Обламування таких бізнес-схем і винос інформації на огляд прерогатива політиків. Наміри УНА-УНСО зірвати цей контракт і озвучив лідер партії Сергій Чумак.
У своїх висловлюваннях націоналіст не скупиться на епітети. Тут вам і "рука Кремля", і "підступи Медведчука". Але багато в чому, якщо відкинути політичні фарби, логіка в словах партійців є. І якщо все порахувати, то подібний бізнес з Китаєм по-українськи виглядає дійсно дивним. Якщо не сказати "злочинним".
Судіть самі. Провівши не складні розрахунки виходить, що ціна оренди 1 га чорнозему в рік трохи більше 23 $. При цьому, частина цієї вартості покриється за рахунок наданих консалтингом послуг.
А ось інші цифри, які можуть підкреслити всю нахабність діяльності НААН, якщо така має місце.
- 1. "У 2017 році в Україні середня вартість оренди сільськогосподарської землі виросла на 25% - до 1369 грн. / га"
- 2. "Середня орендна плата за передані, на земельних аукціонах, ділянки із земель державної власності станом на 1 січня 2018 року склала 2793 грн. / га, тоді як рік тому показник становив 2250 грн. / га. Таким чином, зростання за рік склало 24%"
Причину лідер УНА-УНСО бачить в старому, корупційному керівництві Академії АГРОНАУКА.
Спекотне літо в Україні
Але все ж, наявність даного контракту в Національній академії аграрних наук не підтвердили. Але й не спростували. Диму без вогню не буває? Або замішані дійсно люди з великих кабінетів?
Непряме підтвердження міграції китайських робітників в Україну ми знаходимо в словах народного депутата України від "Блоку Петра Порошенка" Олексія Мушака. цитуємо:
І поки пишуться інформаційні запити, листи в усі інстанції, націоналісти вже формують "Комітети захисту землі", схожі більше на загони самооборони.
"Нас чекаємо спекотне літо! УНА-УНСО готова до найрішучіших дій. До самим радикальних методів. Ми зірвемо цей, антиукраїнський контракт. Прийдемо до кожного, хто продає Україну." - гасла, які поширюють праві в листівках, підтверджує слова їхнього лідера: "літо в Україні буде спекотним"