Дитинство без велосипеда уявити дуже важко. Сьогодні можна купити дитячі велосипеди різних видів (для різного віку, а також для хлопчиків та дівчаток). Взагалі, хлопчачі велосипеди від дівочих відрізняються лише дизайном і кольоровою гамою (причому дуже умовно, адже смаки-то у всіх різні). Якихось конструктивних відмінностей практично не існує. Це між дорослими моделями є принципова різниця - наприклад, в будові рами або розташуванні опорних вузлів. А з моделями для дітей все набагато простіше.
Дитячі велосипеди для різних вікових груп істотно відрізняються один від одного. Саме тому не слід купувати модель «на виріст» - малюк не зможе нею управляти. Важко буде навіть просто утримувати рівновагу, а це загрожує травмами, іноді дуже серйозними. Всі дитячі велосипеди можна розділити на кілька категорій. Триколісні, для самих маленьких сідоків. У таких байків, як правило, немає ні камер, ні покришок, ні ланцюгів передачі, ні багатьох інших елементів.
Вибір велосипеда для дитини
Велосипеди для дітей від рочки і до 3-х років мають і камери, і покришки на 12-дюймових колесах. Крім того, є ножні гальма, досить легкий і зручний. Про те, що моделі призначені для зовсім маленьких велосипедистів, свідчить пара додаткових, симетрично розташованих коліщаток для стійкості транспортного засобу, і особлива геометрія сильно заниженою рами. Така рама максимально скорочує можливість дитячого травматизму при падінні. Безпека дітей також забезпечується захисними кожухами на кермі, ланцюги і зірочки.
Моделі для вело-водіїв віку від 3-х до 5 років оснащені колесами діаметром в 14 або 16 дюймів, є задній (ножний) і / або передній (ручний) гальмо. Дитячі велосипеди для дітей від 5 до 9 років. Це вже дуже схожі на «дорослі» моделі. Вони укомплектовані колесами з діаметром в 18 або навіть 20 дюймів. У них є кілька швидкостей і 2 гальма - задній ножний і передній ручний типу V-brake. А максимальний комфорт під час поїздки гарантують спеціальні амортизаційні вилки.
Велосипеди для хлопців 9-12 років. Це теж майже «дорослі» моделі. Тільки діаметр у коліс поменше - 24 дюйма. І рами поступаються в габаритах. А все інше - як у «справжнісіньких» велисипедів. Є навіть спеціальні - дівочі - моделі, із заниженою жіночої рамою.
На що варто звернути увагу
Фахівці дають потенційним покупцям прості, але дуже слушні поради, до яких треба прислухатися перед тим, як придбати велосипеди для дітей. Головне, на що слід звертати увагу, це безпека і комфорт малюка. І тільки потім потрібно вибирати дизайн. Краще купувати моделі відомих брендів - на них виробники дають довгострокові гарантії. Є вело-моделі з алюмінієвої, а є зі сталевою рамою. І перевагу краще віддавати алюмінієвої - вона легше, а міцність у неї фактично та ж. Тільки для самих маленьких (дітей до 5 років) сталь підійде більше, оскільки моделі з такою рамою набагато стійкіші, а це важливо для початківців велосипедистів.
Максимум уваги слід приділити сідла. Воно повинно бути в міру м'яким і широким, ергономічною (і анатомічною) форми. Придбана модель повинна бути оснащена захисними накладками - на рульову колонку, ланцюг і т.д. Це дозволить уникнути дитячих травм в процесі експлуатації транспортного засобу. Велосипеди для самих маленьких слід вибирати з велосипедів, оснащених додатковими ручками, які допомагають контролювати і направляти рух малюка. Дітям до 9 років рекомендується вибирати моделі «цікавіше».
З клаксонами, дзеркалами заднього виду і навіть з вбудованими іграшками, в тому числі інтерактивними. Це дуже корисно для загального інтелектуального розвитку маленької людини. Не варто випускати відмінну можливість допомогти йому в цьому.