При підготовці самостійного подорожі, в першу чергу постає питання про покупку авіаквитка. Природно, хочеться придбати дешеві авіаквитки. Багато починаючих мандрівників не вірять, що долетіти з Києва до Мілана можна дешевше і швидше, ніж доїхати на таксі з Києва до міста, розташованого в 120 км від столиці.
Важливий момент, що дозволяє заощадити кілька сотень, а той тисяч гривень. Подбайте про покупку дешевого авіаквитка заздалегідь! Заздалегідь - це за 3-4 місяці до поїздки, як мінімум. Особливо це актуально, якщо хочете полетіти в гарячий сезон: Новий рік і свята. Як правило, в такі дати забронювати дешеві авіаквитки за місяць до поїздки вже нереально.
При виборі квитка переконайтеся, що вартість остаточна, що всі збори і податки включені. Досить часто авіакомпанії використовують рекламний хід - пишуть дуже привабливу ціну на квитки, але не говорять, що ця вартість без податків і додаткових зборів. Про доплату дізнаються пізніше, коли проводять оплату.
Якщо вирішили заощадити на квитку, то, швидше за все, полетите бюджетними авіалініями. Тому пам'ятайте, що на таких рейсах сервіс мінімальний. Їжа і напої в нього не входять. Все це за додаткову плату. Якщо не готові літати на голодний шлунок, візьміть з собою трохи їжі. Воду вам доведеться залишити при перевірці в аеропорту.
Якщо ви летите не прямим рейсом, а з стиковками, то підбирайте рейс так, щоб на пересадку було, хоча б, 2 години. Буває, що літак спізнюється на 30 хвилин або навіть годину, і мандрівники не встигають на стикувальний рейс. Авіакомпанія вас не залишить без підтримки і посадять на інший літак, але краще уникнути цієї тяганини.
Буває, що пересадки здійснюються в різних аеропортах. Щоб не було несподіванок, уважно вивчіть запропонований авіаквиток перед покупкою.
Вивчіть правила провезення багажу. За зайву вагу ви можете переплатити купу грошей. Зазвичай вага багажу не повинна перевищувати 20 кг. Але краще, все одно, читати правила.
Пам'ятайте - одна з умов дешевого авіаквитка - неможливість його повернення або зміни дати. Дуже рекомендують уважно вивчити правила авіакомпанії на цю тему.
Перший варіант пошуку дешевих авіаквитків класичний: в касах і тур агентствах компанії-посередника за готівку. Ви приходите особисто, говорите, куди хочете полетіти, і вам пропонують кілька варіантів. З них ви вибираєте найбільш зручний для себе.
Другий варіант: безпосередньо через авіакомпанію, прийшовши туди особисто. Або через сайт, сплативши квиток кредитною карткою. Ви отримаєте так званий електронний квиток (e-ticket).