Добірка пізнавальних та цікавих книжок, які розкажуть дітям про Україну, її традиції, кухню та видатних людей.
1. «Книга-мандрівка. Україна»
Книжка складається з 1200 різноманітних фактів про рідну Україну та її народ. Деякі факти в книзі можуть здивувати навіть дорослого, тож насолоджуйтесь разом з вашою малечею.
2. «Абетка України»
Кожній літері відповідає назва міста, річки, гори та інших цікавих місць нашої Батьківщини. Також до них передбачені маленькі віршики.
3. «Дитячий Кобзар»
Ця книжка познайомить юних читачів із творчістю видатного українського письменника Тараса Григоровича Шевченка. Книжка має різнобарвні ілюстрації відомої художниці Марини Михайлошиної, які жодного не залишать в байдужості.
4. «Зварю тобі борщику»
Українська збірка казок, мета якої – познайомити дітей з традиційними українськими стравами. Книжка точно підніме настрій маленьким читачам та заохотить спробувати українську кухню.
5. «Це наше і це твоє»
Книга познайомить дітлахів із українськими винаходами та досягненнями, про які ніхто не знає. Ілюстрації можуть зацікавити навіть наймолодшу аудиторію.
6. «Іван Сила на прізвисько «Кротон»
Головний герой – Іван Сила. Це історія про справжнього богатиря, з яким автор книги, Антон Копинець, був знайомий особисто. Лише у 2012 році з книжки були зняті усі заборони та вона вийшла в друк в своїй повній версії.
7. «Про Київ для дітей та батьків»
Книга надає можливість усім бажаючим познайомитись з Києвом та подорожувати видатними його місцями завдяки прекрасним ілюстраціям. Її автор – досвідчений дослідник-києвознавець Михайло Кальницький.
8. «Прислів’я українські»
Кожне прислів’я має свою унікальну ілюстрацію, які були створені львівською художницею Анастасією Стефурак. Вислови записані як українською, так і перекладені на англійську мову, що допоможе дітям у її вивченні.
Оновлена львівська бібліотека
URBAN бібліотека – оновлений бібліотечний простір, в якому поєднались кав’ярня, творчий майданчик та книгосховище.
Роль бібліотеки роками залишалась сталою. Вона була осередком освіти, виконувала виховну функцію та була показником культури суспільства. Концепція самої бібліотеки також була незмінною, лише мінявся ступінь доступності, відкритості для людей.
Але ми живемо в ХХІ сторіччі, де книги паперові активно замінюються на електронні, мережа інтернет розширює доступ до нових видань, змінюється спосіб життя людей. Сьогодні вже нікого не здивуєш наявністю wi-fi у закладах, тим самим створюються нові простори, в яких можна посидіти попрацювати, почитати або просто попити каву.
В останні роки бібліотеки швидко почали втрачати своїх користувачів. І це не пов’язане з меншою цікавістю до книг, просто сам бібліотечний простір є непристосованим до сучасних людей. Тому, у великих містах типу Києва та Львова було вирішено зробити великі реконструкції міських бібліотек.
12 травня у місті Львів на вулиці Устияновича 4 відбулося офіційне відкриття міської бібліотеки після грандіозних змін. Новий та вдосконалений інтер’єр, системи опалення та освітлення, книжкові полиці, стільці та столи. В коридорі наявні грифельні стіни для відгуків відвідувачів.
Така концепція була розроблена в 2015 році, до проекту були долучені міська рада Львова, сама бібліотека, Інститут міста та організація UrbanIdeas. Тепер на базі бібліотеки можна буде не лише почитати книжки з комфортом, але і послухати лекції, подивитись презентації тощо. В URBAN бібліотеці планують проведення кінопоказів та концертів.
Мер міста Львів, Андрій Садовий, вважає, що така бібліотека – сприятливе місце для народження нових ідей.