Дах в загальній конструкції будинку має колосальне значення. Покрівля повинна прикрашати будівлю та надійно захищати її від зовнішніх факторів. А покриття від німецької компанії SolteQ може ще й освітлювати та обігрівати будинок. Конструкція з вмонтованими сонячними панелями здатна виробляти електричну енергію десятиліттями, виробник обіцяє термін служби до 50 років. Примітно те, що такий дах по вартості практично не відрізняється від звичайного. Компанія SolteQ, на чолі з Берканом Байєром, виробляє сонячні дахи з 2015 року. Та на сьогодні німецька продукція не менш ефективна, ніж подібна від Tesla. Але більш доступна за ціною.

У SolteQ займаються не тільки питаннями сонячної енергетики. Компанія працює й по інших напрямках, розробляючи інноваційні рішення з видобутку «зелених» чистих ресурсів з вітру та інших природних поновлюваних джерел. Сонячні дахи SolteQ - це якісні та безпечні системи, в них не використовуються компоненти від виробників з Азії. Системи відповідають всім нормативам німецького будівництва. У монтажі вони зрозумілі та прості, і не вимагають особливого обслуговування.

Дахи з сонячних панелей SolteQ

Комплексні рішення для обладнання дахів будинків SolteQ - це набори складових, серед яких частина з вмонтованими фотоелементами. Вони призначені для сонячних сторін даху. Друга частина звільнена від них, встановлюються на північних та тіньових сторонах. Виробник запевняє, що система може не тільки виробляти електрику, а й здатна генерувати тепло. Тобто вся покрівля може служити як великий тепловий колектор. Взагалі система здатна покривати значну частину потреб електроенергії для будинку. А якщо враховувати доступну вартість і простоту монтажу, то майбутнє у дахів перспективне.

Еко Електрика - екологічна енергетика майбутнього

Вартість сонячного даху

Вартість сонячного даху від німецького виробника залежить від площі, кута нахилу, виду черепиці та т.п. Фотоелементи виготовляються з монокристалічного кремнію. Індивідуальні розрахунки для того чи іншого проекту можна отримати в точках продажу таких модулів.

В Україні ж поки такі системи не отримали широкого поширення. У нашій країні більш популярні «класичні» дахові та наземні конструкції. Про вартість же сонячних електростанцій в Україні ви можете дізнатися завітав на цей сайт.