Перш за все, котли опалення класифікують за видом використовуваного теплоносія:

  • газові,
  • електричні,
  • твердопаливні,
  • дизельні.

Якщо до будинку підведений газ, вибір очевидний – з найбільшою ймовірністю і за всіма параметрами підійде газовий котел. Пройшовши за посиланням https://it-climate.com.ua/shop/category/otoplenie/kotly/gazovye-kotly, ви зможете більш докладніше розібратися в особливостях і перевагах газових котлів опалення, їх модифікаціях і способах монтажу.

В газових котлах, як правило, використовується природний газ. Цей енергоносій володіє як перевагами (відносна економічність і екологічність, компактність і простота експлуатації), так і недоліками. Головний мінус газових котлів – це вибухонебезпечність.

До газових котлів пред'являються серйозні вимоги для забезпечення пожежної безпеки. Для установки таких котлів необхідний цілий перелік спеціальних дозвільних документів. Одна з вимог – установка котла в окремому, добре вентильованому приміщенні, обладнаному димоходом.

Заборонено газовий котел ставити до стіни впритул. Ще одна вимога - необхідність обладнання котла газового опалення автоматикою, яка перекриває доступ газу в разі загрози витоку. Установка газового котла – вкрай відповідальна справа.

Вигідно придбати газовий котел ви можете на https://it-climate.com.ua/shop/category/otoplenie/kotly/gazovye-kotly/brand-protherm

Подбайте про свою безпеку – будьте уважні при монтажі котла газового опалення.

Ключовий параметр газового котла – це потужність. Визначають вибір потужності передбачувані тепловтрати будинку і кліматичні умови.

Газові котли діляться на:

  • малопотужні – 4-65 kW,
  • середньої потужності – до 1700 kW,
  • високої потужності – до 15000 kW.

Зверніть на потужність котла газового опалення особливу увагу — саме вона визначає надійність та ефективність роботи котла.

Одноконтурні та двоконтурні котли виконують різні функції. Одноконтурні використовуються виключно для опалення; двоконтурні забезпечують не тільки опалення, але і підігрів води. Останні бувають проточного типу і з вбудованим бойлером.

Оскільки «проточники» не забезпечують одночасний підігрів води і опалення, використовують їх лише у випадках зовсім незначного витрати гарячої води.

Вода в котлах з вбудованим бойлером нагрівається додатковим газовим пальником, що забезпечує постійний підігрів води.