Світ багатий на дива. Про деякі з них не стомлюються кричати голосні заголовки газет та стрічок новин у соціальних мережах, нестримно захоплюючи нашу увагу. Інші…

Інші просто існують поряд з нами, поступово стаючи невід’ємними частинами нашого життя. Вони інтегруються до нашого побуту та інформаційного поля настільки глибоко, що годі й сподіватись помітити їх без сторонньої допомоги. 

І ось, коли настане якась подія, що відкриє таку дивину, ми, несподівано станемо враженими настільки, наскільки це взагалі можливо для сучасної людини. І, хто зна, що буде основною складовою нашого несподіваного шоку – той факт, що нам відкрився. Або ж те, що ще мить тому ми навіть про нього не здогадувались.

 

Цей дивний ефект має свою назву та, ви будете здивовані, навіть вивчається вченими. А назва такого стану зазначається як «ефект Мандели». Так, того самого Мандели, що керував Південно-африканською республікою до 2013 року, відсидівши до того у в’язниці та довгий час боровшись за права темношкірого корінного населення ПАР. Чи ні?

Надзвичайно велика кількість обивателів свято впевнена у тому що «залізний» Нельсон таки дійсно поклав життя на вівтар боротьби за рівність та гідність своїх співвітчизників. Проте вони також впевнені у тому, що бідолаха сконав у зубожінні місцевої буцегарні десь у вісімдесятих.

У англомовних країнах цей когнітивний дисонанс названий на честь ведмедиків-героїв популярної колись серії дитячих книжок – ефект БернстАйнів. Чи БернстЕйнів? Ото ж – для багатьох це далеко не риторичне питання.

Якщо ви думаєте, що ми зараз присвятимо велетенську частину нашої статті спробам пояснити витоки та теорії щодо цього явища – ви помиляєтесь. Таких теорій – немало. Вони варіюються від конспірологічних версій з рептілоідами та паралельними світами до, відносно, наукових пояснень про синдроми оманливої пам’яті

Ми ж хочемо розвіяти ваші ілюзії з приводу того що ви не можете переживати схожі почуття. Ми ж праві, чи не так? Адже, прочитавши попередні абзаци ви обурювались думками на кшталт «що за ідіоти не знають про біографію видатного правозахисника Мандели»?

Хто з нас не пам’ятає тієї чистої та неповторної радості, коли на екрані старенького лампового телевізора, родом з нашого дитинства, виникав логотип Діснею? Таке не забувається, як і фея Дінь-Дінь, що облітала абрис замку Нойшвайштайн, та ефектно ставила крапку над «і» у назві Дісней. А ось і ні! Бо вона просто торкалась зображення та бастіон вибухав іскрами, змінюючись на назву студії.

Не вражає? А що як ми скажемо, що Дарт Вейдер ніколи не казав фразу «Люк, я твій батько»? І це -факт, бо в реальності, темний джедай сказав: «Ні, це я твій батько».

Тепер ваш світ не буде колишнім.

А якщо цього недостатньо, то ось вам ще кілька потужних ударів по сталим поглядам.

У неймовірній класиці «Жив-був пес», ніколи не звучала фраза «Ну ти… це, заходь якщо що». Вовк просто сказав – «Ти заходь, якщо що».

У радянському мультику Простоквашино, Матроскін ніколи не вихвалявся вмінням вишивати хрестиком, він лишень муркотів, що вміє «вишивати, та й на машинці теж».

А в Матриці – ніколи не звучала фраза «А що, якщо я скажу тобі, що все що ти знав раніше було брехнею». Та чого там, Левенятко з мультфільму про велику черепаху жодного разу не окреслював своє прохання проїхатись на спині головної героїні словами «Прокатай мене, велика черепахо».

І це стосується не тільки кінематографу! Чи знали ви, що у чудесному та старовинному місті Хмельницький, де стоїть аж чотири пам’ятника легендарному гетьману, жодного разу і близько не бувало самого Богдана Хмельницького.

О, ви навіть не уявляєте, наскільки довго можна продовжувати перелік таких фактів. І всі їх дуже легко перевірити, раз за разом соромлячи себе за те, що впустили такі очевидні нюанси. Полювання за цими фактами легко перетворити на гру – і одним з найбільш вдалих компаньйонів у цьому здатне стати LV BET, яке здатне не тільки підкинути не один привід для роздумів про ефект Мандели, але й винагородити найвпертіших шукачів.

Приміром, саме Book of Ra може наштовхнути вас на розуміння, що, виявляється древні єгиптяни не шанували бога Ра як вищого за інших богів, а мали пантеон з дев’яти, відносно, рівнозначних богів. 

Світ – повен див! Інколи вони лежать просто на поверхні і потрібно лише простягти руку для того щоб зробити своє життя набагато цікавішим.