Опорно-рухова система людини з віком стає все вразливішою. Через неправильний спосіб життя і навантаження дистрофічним змінам піддаються хрящові та кісткові тканини. Їхнє виснаження з появою відчуття дискомфорту та болю отримало назву «остеохондроз».
Чому найчастіше проявляється шийний остеохондроз?
Захворювання може охоплювати різні відділи хребта, але шийні хребці через малі розміри і велику рухливість страждають найбільше. Остеохондроз приводить до того, що міжхребцеві диски стають менш гнучкими, на них починають виступати тріщини. Поступово амортизаційна функція припиняє виконуватися, що супроводжується сильними болями.
Якщо вчасно не почати лікування остеохондрозу шийного відділу хребта, то наслідки можуть бути дуже сумними.
Причини остеохондрозу
Розвиток захворювання зумовлений старінням людського організму, тобто повільною регенерацією тканин. Також остеохондрозу сприяють малорухливий спосіб життя, непомірне фізичне навантаження, неправильне харчування, що призводить до авітамінозу, порушення загального обміну речовин.
До групи ризику входять вагітні жінки, хворі на аутоімунні захворювання, люди з гормональними дисбалансами та неправильною поставою. Погано підібране взуття або взуття на підборах також впливають на появу остеохондрозу.
Як діагностувати хворобу на ранніх стадіях?
Вчасне виявлення захворювання відіграє важливу роль для успішної терапії і повного видужання пацієнта. Діагностувати остеохондроз шийного відділу хребта можна завчасно, звернувши увагу на наступні аспекти:
- різке відчуття болю у шиї;
- оніміння пальців в верхніх кінцівках;
- періодичні головні болі;
- слабкість м’язів.
Якщо ви помітили у себе подібні симптоми, то обов’язково зверніться до лікаря. На ранніх проявах остеохондрозу хворі не звертають достатньої уваги, пов’язуючи їх із перевтомою та недосипанням. Внаслідок цього лікування не починається вчасно, а захворювання прогресує. Остеохондроз ускладнюється, біль загострюється і в деяких випадках може призвести до втрати частини зору та слуху через защемлення нервових корінців, недостатність кровопостачання.
Діагностика і лікування
Для точного визначення діагнозу спеціалісти використовують рентген, МРТ, КТ, ультразвукове сканування. Сучасна діагностика також відіграє роль у призначенні ефективного лікування хвороби. Зазвичай після діагностики остеохондрозу лікарі рекомендують консервативні заходи, які включають ВКТ (кінезіотерапію), тракційно-декомпресійні сеанси на МП Кипарис, лікувальний масаж, фізіотерапію. Такий комплексний підхід сприяє швидкому одужанню пацієнтів і відновленню м’язового корсету шийного відділу хребта та пошкоджених тканин хребцевих суглобів.
Одужання хворих залежить від старанного виконання настанов лікаря. У період лікування потрібно обмежити важкі фізичні навантаження та шкідливі звички, правильно харчуватися.
Остеохондроз – несмертельна хвороба, тому якщо її було діагностовано, не втрачайте надії на повне відновлення організму. Своєчасне звернення до центру фізичної терапії, старанне виконання призначень та кроки у напрямку активного способу життя сприятимуть позбавленню пекельного болю та скорішому видужанню.