Івано-Франківськ – центральне місто Західної України, історія якого нараховує біля 600 років. Вона складається з польського, австрійського, радянського і сучасного українського періодів, що відклало відбиток на архітектуру міста і його культурні традиції. Старовинні пам’ятки міста, які збереглися до нашого часу, створюють його велич і особливу чарівність.
Головною пам’яткою міста жителі вважають Колегіальний костел, зведений у 17-18 століттях як усипальницю родини Потоцьких, тогочасних володарів Івано-Франківська. До наших часів зберігся на східній стіні фамільний герб. В інтер’єрі можна подивитися на фрески роботи А. Фабянського. Зараз у костелі розташований Художній музей з експонатами галицького іконопису, творчості західноукраїнських митців і скульпторів.
Візитною карткою міста є Ратуша на площі Ринок, побудована у 1932 році. В неї знаходиться Краєзнавчий музей, фонди якого складають понад 120 тисяч експонатів. Ратуша побудована у стилі конструктивізму. До появи сучасної споруди Ратуша змінювала свій вигляд упродовж 400 років. У 2007 році на неї встановлено 4 годинника з електронними курантами, що виконують 12 різних українські мелодій кожного часу. На площі Ринок проводяться різні фестивалі, концерти, виставки. Квадратна площа з усіх боків закрита дво- та триповерховими будинками.
Улюбленим містом туристів по праву рахується майдан Шептицького, названий на честь відомого релігійного діяча, єпископа Станіславського (деякий час Івано-Франківськ носив назву Станіслав). На площі знаходиться Свято-Воскресенський собор 18 століття і костел Пресвятої Діви Марії – найстаріша споруда міста. Ще одна площа Міцкевича виникла наприкінці 19 століття і з тих часів ніколи не змінювала назву. На площі стоїть бронзова статуя поета з книгою у руках. Спочатку вона була виконана з італійського мармуру, але постраждала під час війни 1919 року між українцями і поляками. Площу прикрашає також незвичайно розкішна будівля обласної філармонії.
У місті є своє озеро, острів Кохання, вулиця з умовною назвою «стометрівка», на якої вирує життя, а в повітрі стоїть аромат кави від численних кав’ярень, банківський квартал, Дерево щастя, Бастіон та багато інших визначних пам´яток.
Добратися до Івано-Франківська можна різними видами транспорту. В околиці міста є діючий аеропорт, який здійснює внутрішні і міжнародні рейси. Але у межах країни більш популярні міжміські автобуси та залізна дорога. Головна станція міста – це монументальна споруда з відновленими інтер’єрами, розташована у історичній частині міста. Через Івано-Франківськ проходять поїзда далекого спрямування на Болгарію, Румунію, Росію, Білорусію. У напрямку «Івано-Франківськ-Київ» ідуть фірмові поїзди «Галичина» і «Прикарпаття». Більш 20 поїздів значаться у розкладі руху у напрямку «Івано-Франківськ-Львів». Пасажирські потяги слідують у всіх напрямках в межах України - http://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/ivano-frankivsk/.