Попит на твердопаливні котли пояснюється доступністю і ціновою стабільністю палива. Завдяки постійному вдосконаленню конструкції, котли стають більш функціональними і простими в обслуговуванні.

При правильному виборі палива і дотриманні правил розпалу, пристрої будуть ефективним основним або резервним опалювальним обладнанням.

вугілля

Вугілля

Вугілля — традиційне паливо для твердопаливних котлів. Замовити якісну продукцію можна тут: drova-kiev.in.ua/ugol. Вугілля довго горить, має хорошу тепловіддачу, але тільки за умови правильної закладки в камеру, грамотного розпалу і подальшої підтримки.

Вибір вугілля

Щоб підвищити ККД котла і продовжити термін експлуатації, необхідно враховувати рекомендацій щодо вибору марки вугілля. Зазвичай назва марки і її фракція вказується в технічному паспорті пристрою. Кожна з марок має різне співвідношення вуглецю і домішок, різну вологість, структуру.

Найбільш популярні сорти вугілля для твердопаливних котлів:

  • Кам'яне вугілля. Тепловіддача становить 5500 ккал/кг. Середнє співвідношення вуглецю і золи — 75%/3%. Підходить для розпалювання більшості класичних котлів.
  • Антрацит. Показники питомої теплоти — 9000 ккал/год. Вміст вуглецю — не більше 7%. Недолік — проблеми з розпалом і висока температура згоряння.

Найбільш зручним є кам'яне вугілля довгополум'яної категорії. Це універсальне паливо для всіх типів котлів швидко запалюється, довго горить і дає велику кількість енергії.

вугілля

У продажу можна зустріти буре вугілля і лігніт. Однак ці сорти рекомендується використовувати лише в промислових масштабах через велику кількість зольного залишку і високого рівня вологості.

Як топити котел вугіллям

Установка на твердому паливі складається з двох основних камер: верхня служить для закладки палива, а нижня (зольник) — для збору золи і шлаків. По мірі згоряння в основній камері продукти горіння накопичуються в зольнику, звідки їх слід видаляти вручну.

Перш ніж починати розтоплювати, необхідно підготувати установку до роботи. Для цього з зольника видаляються тверді продукти горіння, протираються стінки камери згоряння і очищаються канали димоходу.

вугілля

Як тільки підготовчі роботи завершаться, можна приступати до завантаження палива і до підпалу.

  • На решітку основної камери викладаємо сухий папір. Його рекомендується попередньо зім'яти — так він швидше запалиться.
  • Зверху рівномірно укласти тріски, хмиз — у формі колодязя.
  • Підпалити сірник і піднести його до паперу з різних сторін — папір рівномірно розгориться, залучаючи в процес тріску.
  • Дверцята топки закрити, засувку зольника відкрити для надходження кисню. На цьому етапі доведеться стежити за процесом згоряння. Регулювати інтенсивність можна за допомогою дверцят зольника (піддувала).
  • Як тільки тріска розгориться повністю, поверх насипати невеликий шар дрібної фракції вугілля. Його кількість не повинна перевищувати третину топкової камери.
  • Після завантаження першої партії вугілля дверцята знову закрити для досягнення максимальної температури. Зазвичай це займає близько 15-20 хвилин.
  • Коли перший шар палива повністю охопить полум'я, досипати залишки вугілля до верхньої межі дверцят. Попередньо рекомендується поворушити палаюче вугілля.
  • Дверцята піддувала прикрити наполовину. Якщо спостерігається сильне виділення диму, залишити невелику щілину.

По мірі згоряння паливо невеликими порціями додають в основну камеру, при цьому кожен раз закриваючи заслінку зольника. Не слід закладати велику кількість вугілля відразу.