Програма обліку товарів отримала широке визнання за останні кілька років. І хоча деякі думають про автоматизацію, як про застосування автономних транспортних засобів і роботів, інші вважають за краще починати з програмного забезпечення. Як завжди, правда знаходиться десь посередині.
Повна автоматизація складу охоплює безліч аспектів і операцій, від автоматичного введення даних до зберігання і доставки товарів. У цьому керівництві ми пояснюємо його основні рівні - основи автоматизації, апаратні і програмні рішення і їх переваги.
Основи ефективності слад
Облік роздрібної та оптової торгівлі за допомогою використання спеціалізованих програм - це розкриття повторюваних завдань і пошук способів їх автоматизації. Сучасні склади мають безліч завдань - від ручного введення даних до збору, зберігання і доставки товарів, що здійснюються вручну.
Ручні операції йдуть рука об руку з людськими помилками, які призводять до затримок, неналежного управління часом і ресурсами, низьку продуктивність і маржі. Все це в кінцевому підсумку призводить до незадоволеності ділових партнерів і клієнтів. Тому програми для складу стають все більш популярними і затребуваними в даний час.
Велика частина успіху роздрібних компаній полягає в їх здатності створювати ефективні ланцюжка поставок, грамотному веденні обліку товарних запасів, можливості скорочувати витрати і, отже, витрати. У свою чергу, це може бути досягнуто за допомогою програми для обліку складу, що охоплює найбільш важливі складські операції. Вони часто включають:
- управління інвентарем і бек-офісом;
- комплектування і доставку;
- сканування штрих-кодів;
- витрати на обробку і т. д.
Рівні складської автоматизації
Сьогодні ми можемо визначити чотири рівні автоматизації складу:
- базова - використання спеціальних сканерів, додатків, друкованих документів;
- автоматизація системи - використання WMS, мобільного радіочастоти, голосових технологій;
- механізована автоматизація - конвеєри, AS / RS;
- просунута автоматизація - автоматичні сортувальники, палетайзери, роботизований відбір, AGV і програмне забезпечення AGV.
Як бачите, існують різні рішення для підвищення ефективності складу за допомогою його автоматизації. Тому, щоб вибрати правильний варіант, вам необхідно повністю знати поточні базові показники компанії, майбутні цілі і бюджетні обмеження.
Організація складу для досягнення оптимізації
Автоматизація складу починається з його оптимізації, яка є ключем до ефективного управління складськими приміщеннями будь-якого розміру. Промисловий стандарт організовує інвентаризацію від низу до верху і спрощує складський облік. Цей підхід залишає більше вільного простору і допомагає створити органічні шляху для розміщення обладнання, що впливає на точність комплектації.
Крім того, сховища використовують вертикальне простір і використовують макети для підтримки оптимального транспортного потоку. Оптимізація макета підтримує основні функції складу.
Відсутність автоматизації на складі може призвести до незадоволеності партнерів і клієнтів, завдати шкоди репутації бренду і зайвим запасам і їх простоїв. А коли простої відбуваються через втрату продуктивності або більш серйозних помилок, склади або перешкоджають росту компанії, або активно знижують її прибуток.