Наукова-фантастика – це клондайк цікавих, захопливих, дуже часто, спершу нереальних та фантастичних ідей, думок, теорій та винаходів. Новинки фантастики, книги про космос, апокаліпсис та виживання, кінець світу, альтернативна історії, мандрівки паралельними світи. Все це так і манить читачів з усього світу.

Науково-фантастичний роман

Добірку книги фантастики про космос варто розпочати з класики наукової-фантастики. Так, сьогодні у часи розквіту «жорсткої наукової фантастики», класичні твори значно програють і у сюженому плані, і в технічному різноманітті, і навіть у науковій відповідності. Та це зовсім не означає, що такі книжки не цікаві чи не актуальні. Зрештою, сучасна література завжди базується на здобутках попередніх епох. «Транзитна станція» Кліфорда Сімака розповідає про Інека Волліса. Він ветеран громадянської війни, землянин, якого інопланетян вибрав для керування транзитною станцією міжпланетних мандрівок. Довгий час Волліс єдиний про існування позаземного життя. Та підозріле довголіття чоловіка зацікавило уряд Америки. Так правда відкрилася, уряду вдалося викрасти для дослідів тіла інопланетян, а фракції Галактичного Федерації готуються до війни. Тепер в Інека завдання повернути все на свої місця.

Книга про кінець світу. «Фундація» Айзека Азімова відправляє нас у далеке-далеке майбутнє. За допомогою нової науки – психоісторії – відомому досліднику Гарі Селдону вдалося спрогнозувати майбутній розвиток історії усієї Галактичної Імперії. Вона має зникнути, щоб на її уламках постала нова цивілізація. Фундацію ж створили для збору, збереження усіх наявних знань Імперії. Та закрадається сумнів, що Селдон помилився в розрахунках, а історія пішла зовсім інших шляхом.

Далі про дві книги жанру фантастики, котрі належать саме до сучасної, наукової фантастики. Читати «Сліпобаченя» Пітера Воттса ще той виклик. Науковість, технічність тексту просто на висоті. Додайте сюди ще філософський і екзистенційний контексти, вдалі художні засоби та повороти сюжету – і вибух нейронів вам гарантований. А сам сюжет роману крутиться навколо невідомого космічного корабля, який з’явився на переферії Сонячної системи. Та спроб земної експедиції налагодити перший зв'язок із нею.

Читачам прийдеться продиратися і крізь складні наукові нетрі роману «Ачелерандо». Це своєрідна науково-фантастична родинна сага, у якій людство зіштовхнулося з реальною появою нової цивілізації – появою постлюдства. Зміни торкнулися усього: від буденного життя та побутових дрібниць до політики, економіки та права. Чарльзу Строссу вдалося створити цікаву і неординарну енциклопедію життя цивілізації, яка прийшла на зміну нам, людям.

На завершення, варто приглянутися до української фантастики. Зокрема, до фантастики 20-х років минулого століття. Книжка «Останній Ейджевуд. Фантастика 20-х років» містить два романи, авторства Юрія Смолича та Володимира Владка. На сторінках цих романів читач занурюється у своєрідне бачення майбутнього-минулого. Тут є загрози світової війни двох блоків, страйки, повстання та інші смертельні небезпеки, які чигають на героїв та людство.