Сьогодні ми розглянемо і порівняємо механічні, кварцові і електронні годинники, визначимо переваги і недоліки з точки зору споживчих якостей і порівняємо представників кожного типу на прикладі конкретних моделей різних цінових категорій. Мета огляду - допомогти у виборі пристрою, який задовольнить вашим вимогам.
Механічні
Вперше стали випускатися для носіння на руці в 19 столітті. Принцип роботи заснований на циклах стискання в процесі заводу і розкручування в процесі роботи спіральної пружини, яка призводить в рух через систему шестерень стрілки на циферблаті.
переваги:
- деталі механічного годинника виготовлені з високоміцної сталі і удосконалена протягом століть конструкція дозволить їм служити довгі роки;
- деталі таких пристроїв в разі поломки можна замінити в годинниковій майстерні.
недоліки:
- годинник потрібно заводити кожен день, хоча існують механізми з автопідзаводом маятникового типу який працює при русі руки при ходьбі;
- значна неточність ходу (до 30-40 сек на добу);
- порівняно висока ціна через прецизійність виготовлення і ручну збірку;
- чутливість до ударів і умов навколишнього середовища, перш за все до температури і вологості повітря.
Кварцові стрілочні
Вперше з'явилися на ринку в середині 20 століття. Замість пружини для обертання стрілок в них використовується кроковий мікродвигун, який отримує імпульси на обертання від високоточного пьєзокварцевого каменю. У свою чергу кварц генерує сигнали, отримуючи енергію від батареї живлення. Крім традиційної батареї, для заряду може працювати маятникова вібраційна система або сонячний елемент.
переваги:
- точність ходу забезпечується кварцом і її похибка може лежати в діапазоні від 15 сек на місяць до 5 сек в рік;
- заміна батареї проводиться один раз в 2-10 років;
- кварцовий механізм містить мінімальну кількість деталей, що обертаються, що підвищує надійність, збільшує стійкість до ударів, вологості і перепаду температур у порівнянні з механічними аналогами;
- використання пластику зменшує вагу вироби;
- такий годинник може комплектуватися допоміжними опціями (будильник, компас, календар) і мати додаткові циферблати як традиційні, так і цифрові;
- більшість деталей виготовляється і збирається автоматизовано, зменшуючи загальну вартість виробу.
недоліки:
- в разі поломки внутрішнього механізму він змінюється повністю або потрібно купувати новий годинник;
- фізичне старіння кварцу з часом викликає збільшення похибки ходу і годинник починає поступово поспішати, проте це явище можна помітити тільки через десятки років.
Електронні
Набули широкого поширення в 80-х роках 20 століття. Як і кварцові, працюють від стабілізованого пьєзокварцевого генератора, але індикація часу здійснюється не стрілочним механізмом, а виводиться на цифровий рідкокристалічний дисплей. На відміну від кварцових електромеханічних не містять в своїй конструкції обертових механізмів і тому більш стійкі до вібрації і ударів. Можуть мати безліч екстра функцій, таких як зв'язок зі смартфоном, супутникову навігацію, вимір функціональних показників організму і інші.
переваги:
- низька ціна, обумовлена майже повною автоматизацією виробництва;
- широкий асортимент і велика кількість додаткового функціоналу;
- висока автономність через низьке енергоспоживання;
- ударостійкість, водо і пилезахищеність.
недоліки:
- необхідність періодично (раз в 2-5 років) міняти елемент живлення;
- низька ремонтопридатність;
Тепер розглянемо характеристики електронних годинників різних видів і цінових категорій на прикладі конкретних виробів.
Q&Q M119J004Y
Це бюджетна і широко поширена модель виробництва компанії Q&Q, яка з 2002 року входить в японську корпорацію Citizen Watch Group. Володіє великим круглим монохромним екраном, на якому крім поточного часу відображається день тижня, число і місяць. Дисплей може підсвічуватись світло-зеленим світлодіодним підсвічуванням. Корпус годинника і ремінець виконаний в стилі High-Tec з полімеру, а задня кришка і пряжка ремінця з високоміцної легованої сталі. Цей годинник має базовий набір додаткових опцій, таких як календар, секундомір, таймер, будильник і світовий час, а також у них можна мити руки, приймати душ і плавати.
Q&Q M119J004Y відмінно підійдуть для чоловіка і виглядають надійно і переконливо завдяки своїм розмірам (корпус - 5 см в діаметрі), дизайну і стануть в нагоді тим хто займається спортом, енергійно працює або для повсякденних потреб. Є оптимальними по співвідношенню ціна/якість і однією з кращих у вартісній категорії до 50 USD моделлю.
Ціну моделі можна подивитись за посиланням https://ua.watch4you.com.ua/qq-m119j004y.html
Timex EXPEDITION CAT Grid Shock Tx4b07200
Наступний бюджетний годинник в нашому огляді в ціновому діапазоні до 100 доларів – виріб американської фірми Timex, що має давні традиції і випускає продукцію з 1854 року. Це модель Tx4b07200 з колекції Expedition, розроблена для повсякденного носіння.
Корпус виконаний в класичній, для електронного годинника, прямокутній формі з міцного полімеру з каучуковим ремінцем в камуфляжних кольорах стилю Military. Задня кришка з нержавіючої сталі. Досить великий монохромний дисплей відображає поточний час, день тижня, число місяця і має приємне фірмове підсвічування кольору Indiglo (світло-блакитний). Годинник ударостійкий і вологозахищений. Крім базового додаткового опціонала можна виділити можливість установки трьох незалежних будильників і наявність зручної вібрації. Цей чоловічий годинник ідеально підійде для активних молодих людей, туристів і любителів відпочинку на природі, представників силових структур.
Більш детально з Tx4b07200 можна ознайомитись на сайті https://ua.watch4you.com.ua/timex-tx4b07200.html
Casio GWF-D1000B-1ER
Топ нашого сьогоднішнього огляду - годинник легендарної японської фірми Casio, оновленої hi-end серії Frogman, колекції G-Shock у вартісній групі близько 1000 доларів. Frogman в перекладі з англійського сленгу – бойовий аквалангіст і як зрозуміло з назви годинник створений головним чином для занурення з аквалангом і серфінгу.
GWF-D1000B-1ER виготовлені в пізнаваному і звичному для колекції G-Shock дизайні. Поверхня круглого циферблата зроблена з сапфірового скла витримує підвищений тиск і стійкі до подряпин. Корпус виготовлений з нержавіючої сталі з алмазоподібним графітовим покриттям і вставками з високоміцного пластика, а ремінець – гумовополімерний, що володіє стійкістю до розтягування.
На циферблаті в базовому режимі відображається:
- поточний час,
- день тижня,
- день місяця,
- фаза місяця,
- заряд елемента живлення,
- стрілки компаса,
- а яскраве підсвічування включається автоматично при різкому повороті руки на 45 градусів.
Детальний опис годинника Casio GWF-D1000B-1ER https://ua.watch4you.com.ua/casio-gwf-d1000b-1er.html
Електронні кварцові годинники ідеально підійдуть для людей яким не сидиться на одному місці и вони постійно в русі до нових цілей.