Імплантація - це вид протезування зубів, який відновлює функціональність всього зуба, а не тільки верхньої його частині, на відміну від знімних і мостовидних протезів. Імплант заміщає кореневу частину зуба, забезпечуючи надійну опору коронки, а також передає жувальне навантаження на кістку, стимулюючи кровообіг і харчування кісткових клітин. Тим самим протези на імплантатах відчуваються і виглядають як власні зуби, перешкоджають деформації кісткової тканини, рецесії ясен і не вимагають обточування сусідніх зубів. Дана процедура поділяється на кілька технологій або видів, кожен з яких має свої плюси і мінуси і застосовується при певних показаннях.
Пройшовши за посиланням https://symmetrica.ua/implantatsiya/, ви зможете дізнатися більше про імплантацію зубів у Львові!
Можливості сучасного протезування
З точки зору установки зубних протезів прийнято виділяти також три типи навантаження. Розглянемо їх докладніше:
- негайне навантаження: протез ставиться відразу, максимум - на 3-ій день. В першу чергу це актуально для методів негайного навантаження (звідси, власне, і їх назва), а також при повній або майже повній адентії. Тобто якщо відсутня велика кількість зубів. Протези в таких ситуаціях вкрай необхідні - вони забезпечую шінірующій ефект, тобто з'єднують в єдину систему імплантати, захищаючи їх як від горизонтального, так і вертикального навантаження.
- відстрочене: мається на увазі установка протезів тільки після того, як імплантати повністю зростаються з кісткової тканини, після чого можуть витримувати навіть підвищені навантаження,
- раннє або прискорене: в ряді ситуацій можливе навантаження постійним протезом вже через 2-3 тижні після імплантації імплантатів. Але при дотриманні ряду умов: зокрема, при відсутності запальних процесів і при підвищеній силі первинної фіксації імплантатів. Це можливо за рахунок застосування вилицевих моделей, а також імплантів з активним зовнішнім покриттям, яке забезпечує стимуляцію зростання клітин кісткової тканини.
Різновиди зубних імплантів
Зубні імплантати можуть бути різної форми: коренеподібні, циліндричні, з дисковою підставою, накістковою. Однак в більшості ситуацій використовуються класичні коренеподібні моделі, які нагадують звичайний корінь - це найбільш фізіологічний дизайн.
Існують також односкладні і двоскладного імпланти. У перших абатмент (це верхівка, на якій кріпиться протез) з'єднаний з внутрішньокістковий частиною, у других абатмент і тіло імпланта - це два окремих елемента.