Сьогодні ми вирішили ознайомити вас з темою насосів, щоб, зіткнувшись з необхідністю їх придбання, ви знали, на які параметри слід звертати увагу, та що слід враховувати при виборі пристроїв.
Відцентрові насоси призначені для перекачування рідин з низькою в'язкістю (наприклад, води, стічних вод). Вони забезпечують відносно високу продуктивність та відносно низький рівень підйому. З цієї причини їх часто використовують як циркуляційні насоси. У пристроях цього типу рідина досягає центру ротора, який обертається з високою швидкістю (зазвичай 1450 або 2800 об/хв.). Частина рідини рухається вздовж лопатей ротора від центру до його краю, що забезпечує рідині високу швидкість. Принцип роботи відцентрового насоса, запропонованого на сайті vacuumcase.com можна порівняти з дією поворотного насоса, в якому рідина йде до центру обертання.
Електромагнітний мембранний дозуючий насос
Продуктивність відцентрового насоса тісно пов'язана з напором (тиском) рідини. Ця залежність вказана на кривій продуктивності насоса Q (h). Чим більше вантажопідйомність, тим менша висота підйому, і навпаки. Найвищий тиск досягається при нульовому потоці рідини. З іншого боку, коли в'язкість рідини зростає, параметри (як ефективність, так і тиск) значно погіршуються.
Позитивні насоси працюють дуже по-різному. Частина рідини передається з всмоктувального отвору в напірний отвір. Це робиться по-різному в різних насосах з позитивним робочим обсягом (наприклад, шестерня, пелюстка, гвинт, поршень, діафрагма, перистальтика тощо).
Принцип роботи насоса з позитивним переміщенням можна порівняти з принципом роботи лопати - частина середовища береться і переноситься в інше місце. За теоретичних (ідеальних) умов ефективність насоса (при постійній швидкості) повинна бути незалежною від робочого тиску. Позитивні насоси забезпечують лише тиск, необхідний в установці. Це означає, якщо для нагнітальної установки потрібно 2 бар, насос забезпечить 2 бар, але якщо для тієї ж установки потрібно 6 бар, той самий насос може забезпечити 6 бар. Звичайно, поки це дозволяють його конструкція та потужність двигуна. Тому у випадку насосів з позитивним робочим обсягом, скоріше, слід говорити про максимальний (допустимий) тиск.
Головною перевагою насосів із позитивним витісненням є можливість їх використання для побудови дуже точних дозувальних установок, оскільки зміни умов експлуатації установки мало впливають на продуктивність насоса.