Осушувач повітря - це прилад, призначений для зменшення вологості в приміщенні. При високій вологості з'являється конденсат на вікнах, дзеркалах та інших поверхнях, а також розвиваються цвілеві грибки.
У кімнаті, де є підвищена вологість, людський організм збільшує поглинання вологи. В результаті цього відбувається збільшення навантаження на організм, особливо на серце.
Надлишкова вологість - це сприятливе середовище проживання і розвитку цвілі, грибків. Це псує не тільки зовнішній вигляд інтер'єру приміщення, але і несприятливо впливає на здоров'я людини, приводячи до різних захворювань. Деякі види цвілі є патогенними.
Висока вологість - це шкідливе середовище для хворих з астмою, остеохондрозами, артритами. Тривале перебування в приміщенні, в якому є цвіль, може привести до захворювань легенів. Надмірна вологість є причиною пошкодження меблів, інтер'єру, паркетної підлоги.
Принцип дії
За принципом роботи подібні пристрої бувають конденсаційного і адсорбційного типів. У приладах першого типу за допомогою вбудованого вентилятора відбувається забір повітря, який потрапляє на випарник. Тут він охолоджується. Утворені краплі води (конденсат) потрапляють в ємність для збору води. Надалі відбувається процес його нагрівання за допомогою конденсатора і його повернення. Періодично зібрана волога видаляється з ємності контейнера.
В осушувачах другого типу принцип дії заснований на поглинанні вологи спеціальними речовинами, які знаходяться всередині. Адсорбент вбирає вологу, при цьому знижуючи вологість. Найчастіше такий тип застосовується для невеликих приміщень.
Залежно від сфери застосування розрізняють осушувачі:
- промисловий осушувач повітря;
- побутовий.
Сфери застосування промислового осушувача
Від рівня вологості багато що залежить у виробництві різноманітної продукції. У деревообробці сухе повітря швидко сушить деревину до необхідного рівня вологовмісту. Тоді виготовлені вікна, двері, напиляні дошки, плінтус і інша продукція буде довговічною і красивою.
Сухе повітря потрібне і в інших галузях. Наприклад, в лакуванні автомобілів. А в целюлозній практиці, взагалі, без кондиційного повітря не можна обійтися. Як і у виробництві елітних сирів, кондитерських виробів і так далі.
Саме тому незамінними помічниками в цих сферах нам стають осушувачі промислового типу. Це сучасні агрегати великої потужності, які встановлюються на великих виробничих об'єктах, на складах, басейнах і аквапарках. Такий пристрій - обов'язковий елемент, що входить до складу систем розподілу стисненого повітря, що збільшує їх продуктивність і термін експлуатації.
Щоб підібрати осушувач, потрібно знати:
- тип і площу, об'єм приміщення;
- діапазон температур;
- вихідну і бажану вологість повітря в приміщенні;
- чи є припливна вентиляція.
- Найпростіший, неточний метод підбору - за обсягом повітря. Для ефективної роботи осушувача все повітря приміщення повинне пройти через осушувач три і більше разів.
Сфери застосування побутового осушувача
Сьогодні в багатьох спеціалізованих магазинах нескладно придбати компактні побутові коригувальники вологості. Агрегати використовуються:
- в побуті;
- в офісах компаній;
- в закладах культури, охорони здоров'я і так далі.
Це універсальні прилади, економічні і надзвичайно витривалі. Можуть працювати, де є стандартні електричні мережі. Пристрій побутового типу, такий як осушувач повітря Trotec, характеризується спрощеною конструкцією і середніми характеристиками потужності. Його потужності буде цілком достатньо для того, щоб осушувати повітря в квартирі або в будинку.
Ці пристрої легко впораються зі зниженням вологості у ванній кімнаті, сауні, лазні, він просто необхідний в приміщеннях для білизняний сушіння, незамінний в будинках, які розташовані в приморській або болотистій місцевості. Ціна таких приладів невелика в порівнянні з більш потужними моделями.
Щоб правильно вибрати тип обладнання для будинку, слід звертати увагу на продуктивність пристрою, показник повітрообміну, рівень шуму, розміри, вага приладу, зовнішній вигляд, спосіб його установки.
Важливу роль мають і додаткові функції даного пристрою - наявність знімних фільтрів, індикатора наповнення резервуара, гігростата, який контролює параметри вологості. Регулярне і своєчасне обслуговування осушувача (з періодичністю 1 раз протягом місяця) продовжить термін його служби.