Вибір кухонного посуду, поради та рекомендації

Будь-яка господиня не може обійтися без гарного і різноманітного посуду на кухні. Кухонний посуд - це головний помічник і натхненник у створенні простих і вишуканих страв.

І якщо ще десятиліття тому набір посуду в кожному будинку складався з декількох каструль, чайника, сковорідки, таза для варення, друшляка, і чайного сервізу то сьогодні господині вже не хочуть миритися з цим. Посуд підбирають різноманітний і на всі випадки життя.

Напевно ви погодитеся, що посуд давним-давно перестала бути тільки предметом необхідності. Господині будь-якого віку відвідують магазини, посуд вибирається трепетно і довго, підбирається варіант одночасно красивий, зручний і функціональний, наприклад, такий посуд можна вибрати перейшовши за наступним посиланням https://posudmeister.ua/ua/ .

В даний час на полицях і на сайті магазинів представлений дуже широкий асортимент різного кухонного начиння. Виникає питання правильності вибору якісного і нешкідливого посуду. Зараз існує багато висловлювань з приводу якості покриттів посуду. На думку, експертів, багато покриттів завдають шкоди здоров'ю, так як в їжу потрапляють шкідливі, іноді і отруйні речовини. Одним з таких є формальдегід.

Критерії якості та безпеки посуду

Матеріал

Один з важливих критеріїв вибору. Основні види:

  • Алюміній. У таких каструлях не рекомендується готувати гострі і кислі страви, зате в них відмінно варити каші.

  • Нержавіюча сталь. Підходить для приготування різноманітних страв. Наявність нікелю може викликати алергічні реакції.

  • Кераміка і скло. Використовується в основному для запікання страв, але вбирає в себе багато жиру.

  • Чавун. Вироби з нього відрізняються своєю міцністю і великим терміном експлуатації. Не рекомендується зберігати густу їжу в чавунному посуді після приготування. Це може позначитися на її смакових якостях.

Форма

Класичні круглі каструлі дуже зручні у використанні. Сьогодні можна знайти і інші, наприклад, овальну, прямокутну або квадратну. Як купити посуд правильної форми? Необхідно вибирати форму посуду в залежності від страви, для приготування якого вона використовується. Відомі шеф-кухарі рекомендують для супів використовувати широкі невисокі каструлі.

Покриття

Перш за все, воно повинно бути цілісним, так як є бар'єром між їжею і металом. Основне завдання - не допустити його потрапляння в їжу. Як відомо, з металу і зроблені наші каструлі, чайники і сковорідки. Він, будучи хімічно активною речовиною, при високих температурах буде вступати в реакцію з інгредієнтами страви. Це сильно вплине на якість приготовленої їжі. Їжа може придбати неприємний присмак заліза.

Ручка

Увага до цієї, нічим не примітної деталі виправдається практичністю у використанні. Ручка зроблена з того ж матеріалу, що і сама каструля, буде сильно нагріватися і буде потрібно скористатися прихваткою. Оптимальний варіант - термостійке покриття. Ручки повинні мати зручну форму. Тендітні і дуже тонкі можуть швидко зламатися, що призведе до зменшення терміну експлуатації.

Товщина

Товсте дно і стінки посуду сприяють рівномірному прогріванню їжі. У такій каструлі буде довго зберігатися тепло. Від великої кількості шарів на дні і його товщини безпосередньо залежить теплопровідність і терморегуляція всередині каструлі.

Кришка

Показником якості служить міцне прилягання. Це забезпечує герметичність, хороший прогрів, шумоізоляцію при нагріванні.

Вага

Каструля або сковорода не повинна бути занадто легкою. Це скоротить її термін служби і може привести до деформації.