Септопластика – це хірургічна операція, яка проводиться з метою виправлення викривленої носової перегородки. Без лікування викривлена перегородка може створити значні передумови до гострого і хронічного запалення в носових пазухах, сприяти виникненню хропіння, а також викликати хронічний кисневий голод, порушення сну, загального самопочуття, викликати головні болі. Є також дані про зв'язок викривленої перегородки носа з порушеннями ритму серця. Щоб позбутися таких негативних наслідків, варто проводити септопластику у кваліфікованого спеціаліста. Більше інформації ви зможете знайти за посиланням https://kompaniets.com.ua/ua/septoplastika/.

Причини викривлення носової перегородки

Перегородка викривлена різноманітною мірою в 95% людей, однак в більшості випадків, це не пов’язано з травмами.

Часті причини:

  • дефекти росту;
  • травматизація;
  • компенсаторні патології.

 Дефекти росту виникають в період дорослішання людини. Перегородка складається з декількох елементів, вони розвиваються нерівномірно, кістки не завжди ростуть одночасно з хрящовою тканиною. В результаті й відбувається зміщення перегородки, порушення її форми.

Травматичні викривлення є результатом механічних пошкоджень. Вони можуть поєднуватися з переломами й деформацією зовнішнього носа. Виникають вони як у дорослих, так і у дітей.

Компенсаторні дефекти – це одночасні порушення будови перегородки й носових раковин, які в процесі росту носової системи також можуть набувати будь-якої форми.

Показання до операції:

  • проблеми з диханням, хропіння, апное;
  • часті й хронічні риніти;
  • часті кровотечі з носа;
  • повна або часткова втрата нюху;
  • періодичні головні болі.

Методи септопластики

Сьогодні практикуються: ендоскопічна (звичайна) й лазерна септопластика. В більшості випадків хірург віддає перевагу класичній методиці.

Ендоскопічний метод

Він є мало травматичним, не залишає шрамів і слідів, оскільки доступ здійснюється через слизову оболонку всередині носу. Характеризується коротким і легким періодом відновлення. Методика передбачає висічення частини хрящової перегородки, яка порушує її правильне положення й заважає нормальному функціонуванню.

Тривалість операції 30-40 хвилин, а разом з підготовкою – одна година. Застосовується як загальний наркоз, так і місцева анестезія або їх поєднання. Цілісність перегородки при застосуванні такої методики зберігається, за виключенням окремих її фрагментів, які заважають набуттю правильного положення і форми.