Для транспортування кускових та сипких матеріалів під крутим кутом, як правило, використовується пристрій під назвою шевронні конвеєрні стрічки на гумовотканинній основі. Головна відмінність подібного транспортера від стандартного аналога з гладкою робочою поверхнею полягає в наявності спеціальних профілів, які дозволяють істотно збільшити продуктивність цього устаткування.

Як робиться шевронна конвеєрна стрічка?

Для виготовлення подібного транспортера найчастіше використовується технологія вулканізації. Подібна технологія виробництва має декілька переваг.
По-перше, вулканізація передбачає використання спеціального клею для стикування стрічок. Таким чином, при виробництві шевронних стрічок не використовується прес.
По-друге, ця методика виробництва вважається менш трудомісткою. Відповідно, вона не вимагає великої кількості часу.
По-третє, застосування цієї технології дозволяє істотно понизити собівартість шевронних стрічок.
Серед недоліків подібної методики можна відмітити той факт, що транспортери, виготовлені методом вулканізації, як правило, не можуть транспортувати вантажі, температура яких перевищує 80 градусів Цельсія.

На що звернути увагу при купівлі шевронної стрічки?

Перед купівлею цього устаткування, передусім, варто звернути увагу на висоту утримуючих профілів. Цей показник зазвичай знаходиться в діапазоні від 5 до 100 мм.

Ще одна важлива характеристика - ширина конструкції та самої стрічки. Тут замовник подібного устаткування повинен орієнтуватися на свої виробничі потужності, тип вантажу, що транспортується, та площу, на якій буде встановлений транспортер.
Найважливіше значення має й малюнок шеврона. Він може бути як перпендикулярним, так V- образним.

Де використовуються шевронні стрічки для конвеєра?

Це устаткування можна віднести до розряду універсальних. З однаковим успіхом подібний транспортер можна використовувати як, наприклад, в сільському господарстві, так і на асфальтових або сміттєпереробних заводах. У сільському господарстві його активно використовують для транспортування на виробництві зерна, буряка, картоплі та іншої агропродукції. Цей пристрій може застосовуватися і у вугільних шахтах або цементних заводах. Його також використовують в дорожньо-будівельній техніці та на складах готової продукції.

В цілому подібне устаткування не має яких-небудь обмежень по своєму застосуванню.