Торгівельний баланс впливає на курс валют у Тернополі, впливаючи на попит та пропозицію валюти. Коли торговий рахунок країни не дорівнює нулю - тобто, коли експорт не дорівнює імпорту - порівняно більше попиту на валюту країни, що впливає на ціну цієї валюти на світовому ринку.

Надходження іноземної валюти

На курс долара у Тернополі впливає попит на валюту, на який, у свою чергу, впливає торгівля. Якщо країна експортує більше, ніж імпортує, існує великий попит на її товари, отже, і на валюту. Економіка попиту та пропозиції диктує, що коли попит високий, ціни зростають, а валюта цінує. З іншого боку, якщо країна імпортує більше, ніж експортує, попит на її валюту відносно нижчий, тому ціни повинні падати. У випадку з валютою вона знецінюється або втрачає свою вартість.

Важливо: торгівля в нашій країні впливає на попит валюти, що допомагає впливати на курс євро у Тернополі.

Торговий баланс

  • Торговий баланс впливає на курси валют, оскільки попит та пропозиція можуть призвести до подорожчання або знецінення валют.
  • Країна з високим попитом на свої товари має тенденцію експортувати більше, ніж імпортувати, що збільшує попит на її валюту.
  • Торгові баланси валюти можуть рухатися вперед, припускаючи, що кожна з них є змінною валютою.
  • Якщо одна або обидві валюти є фіксованими або пов'язані одна з одною, вони не рухаються так легко у відповідь на торговий дисбаланс.

Наприклад, припустимо, що цукерки - це єдиний продукт на ринку, і Південна Африка імпортує більше цукерок у США, ніж експортує, тому вона повинна купувати більше доларів за проданий ранд. Попит Південної Африки на долар перевищує попит Америки на ранд, а це означає, що вартість ранда знижується. 

Відносна привабливість експорту з цієї країни також зростає в міру знецінення валюти. Наприклад, припустимо, американська цукерка коштує 1 долар. До того, як валюта знеціниться, Південна Африка могла придбати американську цукерку за 11 рандів. Тоді як бар коштує 15 рандів, що є величезним зростанням ціни. Південноафриканці можуть купувати менше доларів, оскільки американські цукерки стали досить дорогими. Це починає впливати на торговельний баланс. Тоді Південна Африка почне експортувати більше, а менше імпортувати, зменшуючи торговий дефіцит.

Резюме

Наш приклад передбачає, що валюта перебуває в ліквідній системі, тобто ринок визначає вартість валюти щодо інших. У випадках, коли одна або обидві валюти фіксовані або пов'язані з іншою валютою, обмінний курс не змінюється так легко у відповідь на торговий дисбаланс.