Напевно, кожен кавоман із багатьох наявних рецептів для приготування напою в турці вибрав єдиний і відточує з роками власну техніку. Але цей процес, незважаючи на відмінності, має загальні принципи, дотримуватися яких доцільно кожному шанувальнику ароматного напою:
- метал. Краще, щоб джезва була з міді, а ложечка - зі срібла;
- ступінь помелу. Каву потрібно змолоти в пил;
- вода. Для приготування кави в турці краще використати колодязну чи очищену. Воду з-під крана, кип’ячену або гарячу не рекомендують використовувати.
Кожен з етапів приготування кави в джезві також має свої особливості. Ми розглянемо далі як варити каву в турці?
Як варити каву в турці: початкові етапи приготування напою
На першому етапі необхідно прогріти джезву на слабому вогні. Крім того, визначається правильне дозування кави. Визначити оптимальну порцію легко - зазвичай беруть 1 чайну ложку порошку на невелику чашку. Якщо ви хочете зварити міцніший напій, використайте більшу кількість кави. До порошку можна додати дрібку солі - кажуть, що за її допомогою напій стане насиченішим.
Джезву з насипаною меленою кавою потрібно прогріти ще раз, після чого можна додати цукор та інші прянощі. Але тут краще дотримуватися міри і використовувати не більше 3 видів за один раз. Адже всі добавки повинні підкреслити смак кави, а не бути його основою. Так, можна застосовувати такі прянощі:
- імбир;
- корицю;
- мускатний горіх;
- гвоздику.
Можна додавати навіть мед, тут особистий вибір визначає інгредієнти.
Особливості варіння ароматного напою
Потім каву, цукор і добавки потрібно перемішати в турці, ще раз відправити на слабкий вогонь та залити холодною (а ще краще крижаною) водою, охайно розмішати і знову розмістити на плиті. Рівень води повинен досягати найвужчого місця шийки посудини. Завдяки цьому, можна краще зберегти смак і аромат майбутнього напою, адже так кава буде мінімально дотикатися з повітрям.
Поки кава гріється, можна налити в приготовані для напою чашки окріп, адже вважається, що холодні посудини здатні “знищити” смак і аромат навіть найкращого продукту.
Коли напій трохи прогрівся, повторно розмішайте його. У результаті вийде щільна світла пінка, яку краще зняти і розкласти у приготовлені чашки, заздалегідь виливши з них окріп. Цей процес можна повторювати, оскільки щоразу після перемішування невелика кількість пінки буде знову і знову підніматися.
Завершальний етап приготування кави в турці
Підняття кави в турці засвідчить про те, що напій прогрівся остаточно. На цьому етапі дуже важливо вчасно забрати джезву з вогню, до того як рідина закипить. Після цього каві можна дати охолонути упродовж декількох секунд, щоб пінка опустилась, а потім повторити всі процеси двічі або тричі. Так можна отримати напій із насиченішим смаком та ароматом.